Hry do kapsy 108

aktualizováno  1. ledna 0001 
První poprázdninové číslo vaší oblíbené herní přílohy na Palmare vám přináší další nadílku skvělých her pro vaše handheldy. V minitématu zamíříme do žánrů nepopulárnějších slovních her vůbec - Scrabble.

Novinky a aktualizace

Pocket Dimension 2
3D dungeon s klasickými RPG prvky, realtime souboji, kouzlením, sbíráním předmětů a to vše pro Palm OS 3.5? Ale samozřejmě, a navíc i v černobílé verzi! Potěšila nás jedna nejmenovaná firma, díky které nyní víme, že i s PalmOS 3.5 je třeba v herních peckách ještě počítat. 

Začátek hry je standardní. Zvolíte si jméno svého nového hrdiny, přidělíte mu zkušenosti a můžete začít hrát. Souboje jsou další klasikou. Pomocí stylusu klikáte na ikonku meče a tím ubíráte soupeři tzv. Hit Points - životy. Nechybí ani kouzlení s MP energií (mana). 

Hra stojí $15 a pokud jste fanoušky RPG  žánrů, alespoň vyzkoušejte, nebudete litovat. 

Klasický inventář. Je zde dokonce možnost, poslat kamarádovi přes IrDA svoje předměty. Průběh soubojů. Veškeré informace se nachází na spodku displeje.

Apple & Mushrooms
ZHWARE.COM připravilo pro majitele Palm OS 5 novou zábavnou arkádovou hru, kde máte za úkol s panem Jablkem sbírat houby a lovit ptáky. Dejte si ale pozor na nepříjemné padající kameny… 

Hra podporuje stylusové nebo tlačítkové ovládání a Hi-Scores tabulky. Stojí symbolických $1.95. 

Giza
Giza je nová obchodní hra situovaná do starého Egypta. Bohové vám dali 75 let k nahromadění surovin a lidských zdrojů a zajištění klidného posmrtného života stavbou obří pyramidy. 

Hru si můžete kdykoliv uložit, vybrat si ze čtyř obtížností. Veškeré další informace se dozvíte v herním tutorialu. 

Pokud si Gizu nyní zakoupíte ($9.95), dostanete 20% slevu na hry Aeon of Discovery nebo Medieval Folk Healer. Výrobcem je Trisystech

Defiance: Final Strike
Novou akční strategii z blízké budoucnosti vydává firma
Benevolent

Hra obsahuje 3 kampaně s 60 misemi, z nichž je prvních 10 hratelných v demoverzi, tři stupně obtížnosti a dobrou grafiku se zvukovými efekty. 

Hra stojí $8.95.  

DigTumulus v2.0
Pomozte a získejte si tak srdce egyptské královny posbíráním všech srdcí ze staré pyramidy bájného faraona. To byl ale starý mazaný lišák a jeho poklad stráží zlé zákeřné mumie. 

Hru spustíte na Nokiích 3650/7650 s volnou 480 Kb RAM pamětí. 

Výrobcem hry je firma Mobiward a stojí $9.95.

Download ZDE

Máte hluboko do kapsy?

Zapomeňte na zběsilé mačkání tlačítek. Zde musíte použít hlavu. Magic Numbers
Novou početní hru pro vaše Palmy připravil programátor Jude Nelson. Vaším cílem je co nejrychleji uhodnout znaménka do jednoduchých rovnic. Jejich správným zadáním postoupíte se svým běžcem blíže k cíli. Když nebudete příklad vědět, můžete jej tlačítkem SKIP přeskočit nebo si tlačítkem HINT nechat poradit od soupeře (nebojte, škodolibý není :-). Jestliže ale budete při řešení rovnic pomalí, nebo si budete často od svého protivníka nechávat radit, dostane před vámi náskok a vy závod prohrajete. 

S novým školním rokem se tato hra stává skvělým výukovým nástrojem jednoduchých příkladů pro prvňáky. Stahujte ZDE, vše je zdarma. 

BUM + PRÁSK = bodyGalactic Assault v2.0
O nové verzi Galactic Assault jsme vás již informovali v našem pondělním seriálu o freeware programech. Takže jen pro připomenutí. Hra je založena na starém žánru slavného Space Invaders, kde se svou raketkou likvidujete nepřátele a získáváte body. 

High Scores tabulky tu rozhodně nechybí, stejně tak jako volba stylusového či tlačítkového ovládání. Hra je zdarma a stáhnete ji ZDE. Výrobcem je Donovan Mitchell

Minirecenze na minitéma...

Scrabble (1)
Populární stolní hru Scrabble, ve které skládáte pomocí jednotlivých písmen všemožná slova, si dnes představíme v Palm OS i Pocket PC verzi. 

Scrabble
Nejvýznamnějším zpracováním Scrabblu pro PDA je hra s jednoznačným názvem Scrabble od firmy Handmark

Při instalaci vám systém do zařízení nabídne nainstalovat databázi více jak 100.000 spisovných anglických slov (2 800 Kb). Program bez databáze zabírá 1 300 Kb a celý komplet v pohodě nainstalujete na paměťovou kartu. 

Herní plocha je taková, jak má být v originální hře. Pro novou hru klikněte na New, zvolte počet hráčů + jejich jména. Díky IrDA můžete hrát s kamarádem i v multiplayeru. 

Ovládání je naprosto pohodlné. Stylusem pokládáte písmena na hrací plochu a stisknutím na DONE, předáváte tah soupeři. Jediný problém ve hře proti počítači je, že zatímco vy skládáte česká slova, on tvoří slova anglická. Zbývá vám tedy jen se k němu přidat... 

Přehlednost je na „velkých“ displejích výborná, ale na starších PalmOS s nízkým rozlišením mohou mít hráči menší problémy. 

Scrabble spustíte na Palm OS 3.0 s volnou 350 kB RAM pamětí a Pocket PC 2000/2002/2003. Stojí $19.99. 

Demoverze: Palm OS, Pocket PC

Zatímco vy se snažíte sesmolit české výrazy, počítače to <censured> a tvoří jednoduchá anglická slova.

Crossword
Další kvalitní zpracování Scrabble od firmy Eric House pro Palm OS je poněkud levnější variantou předchozího produktu Scrabble, avšak takřka stejně zábavné. 

Na začátku hry pojmenujete a určíte počet hráčů. Nechybí ani možnost multiplayeru, díky němuž můžete hrát až ve čtyřech na jednom zařízení nebo přes IrDA. 

Písmena na hrací plochu vkládáte tradičně stylusem. Poté stačí kliknout do pravého dolního rohu a předáváte tah soupeři. Ten opět skládá anglická slova, což je samozřejmostí. 

V preferencích lze nastavit velikost a rozlišení hracího stolu (15x15, 13x13 a 11x11), herní dobu (v minutách) apod. 

Crossword je kompatibilní se všemi počítači PalmOS od verze 3.0 - 5.2. Hra je shareware nebo postware, $12.  

Crossword v černobílé verzi přehlednost neztrácí. A jeho barevná verze. "Takže, co by se dalo dělat s V a T?" Potřebné nastavení před rozehráním hry.

 

V přípravě

3D Star Racer
BlazeDev (domovská stránka zatím neexistuje) připravuje novou 3D vesmírnou akční hru, která by se snad mohla stát grafickou revolucí v hrách pro PocketPC.

Bude obsahovat „profesionální“ 3D engine, interaktivní úrovně, originální techno soundtrack a klasické bonusové zbraně a štíty.  Hra bude opravdový paměťožrout, 64 MB volné paměti na vaší kartě je minimum k její plné funkčnosti. 

Grafika vypadá opravdu excelentně. Odrazy předmětů ve vodě tvoří efektivní dojem.

Klasika 

V-Rally
Hra V-Rally vynikala v devadesátých letech jako jedna z nejúspěšnějších závodních her pro PlayStation® (tehdejší hodnocení bylo 10/10). Dnes V-Rally nalezneme na spoustě platforem včetně některých novějších mobilních telefonů (např. Sony Ericsson T230).

Hra nabízí tři režimy - Trial, Arcade a Championships. V demoverzi je funkční jen ten první. V preferencích lze nastavit stupeň obtížnosti, rychlostní jednotku, aktivace a deaktivace zvuků aj.

Na tehdejší výkon Palm OS přístrojů byla hra velice svižná. Grafika sice nedosahuje kvalit dnešních závodních her, ale pokud si uvědomíme rok výroby této, musíme před jejich tvůrci smeknout klobouky.

Demoverze: Palm OS (€34.99), Pocket PC ($29.99)

Úvodní obrazovka. Novější V-Rally 2 pro PalmOS. Grafika nám tak trochu připomíná začátek devadesátých let.

  • Nejčtenější

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Apple trefil jackpot. Levnější iPhone 11 je prodejní trhák

Nová generace iPhonů nejen mezigeneračně nezdražila, nástupce základního modelu dokonce zlevnil. A je to trefa do...

Velká změna k lepšímu. Google nedovolí nové mobily se starým Androidem

Google vytáhl silnou kartu v rámci boje s roztříštěností ekosystému jeho operačního systému Android. Pomalé aktualizace...

Patří mezi nejlepší mobily na světě. Mají radar a vyfotí i noční oblohu

Podle očekávání představil Google své nové mobilní telefony Pixel 4. Přístroje, o kterých už úniky informací prozradily...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Američanům se nelíbí aplikace, která pobláznila internet

Ruská aplikace FaceApp, která umožňuje grafickou manipulaci s portréty uživatelů sociálních sítí, dělá starost...

Neničte si prohlížením smartphonu oči. Poradíme, jak na to

Snížení jasu displejů mobilních telefonů může celkem výrazně ulevit vašim očím. K tomu jsou ideální noční či temné...

Praha udělá z Lítačky městskou navigaci. Zvládne i alternativní dopravu

Dostat se z bodu A do bodu B má být pro Pražany a návštěvníky metropole mnohem snazší. Město připravuje vlastní...

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Najdete na iDNES.cz