Diskuse k článku

Sommerová se podruhé ptá, o čem sní ženy

Známá režisérka dokumentárních filmů Olga Sommerová letos vydala pokračování své úspěšné knihy O čem sní ženy. První díl vyšel v loňském roce jako přepis stejnojmenného dokumentárního filmu z roku 1999. Hrdinkami letošních devíti rozhovorů jsou ženy z přátelského okruhu Sommerové. Oproti prvnímu dílu vznikaly rozhovory bez přítomnosti kamer. "Možná proto jsou upřímnější, podrobnější a snad i drsnější," řekla podle ČTK Sommerová při autogramiádě knihy v pražském knihkupectví Fišer.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Z

Skvele
, Jsem muz, presto se mi prvni dil moc libil a urcite si poridim i druhy. Knizka skvele dokladuje, jak spatne se my muzi v dnesni spolecnosti chovame k zenam...
0/0
30.11.2002 13:59

Roberto

Re: Skvele
Prosím mluv pouze za sebe..
0/0
30.11.2002 16:57

Z

Re: Re: Skvele
, Spise mluvim za zeny. Jedine osoby, ktere to z principu veci mohou objektivne posoudit.
0/0
30.11.2002 17:06

Robos

Re: Re: Re: Skvele
Pokud jsem mohl pozorovat, za drtivou většinu problémů si můžou ženy samy. Jakého partnera si vybereš, takového máš. Ze začátku brečí, že nemá toho, o kom sní. Pak ho má, ale brečí, že je jinej, než by chtěla. Pak brečí, že je sice jinej, ale že jinýho nechce. Pak si ho vezme a brečí Sommerové do notizbuchu, abychom všichni věděli, jakýsoutychlapyswyně. V drtivé většině případů je to problém jen a jenom té ženské. Teď si můžou ženské navíc zabrečet samy nad sebou, ale budou u toho samy, protože právě ten druh chlapů, nad kterými tam vzlykají, podobné věci nečtou a z principu je nezajímají.
0/0
23.12.2002 12:51

Milena Urbanová, Praha 1

Re: Re: Re: Re: Skvele
Vážený pane Robosi, Vaše logika je úchvatná, musím Vás jedině obdivovovat. Tak my ženy můžeme za to, že někteří pánové za moc nestojí. Myslím, že takoví by měli být spíš vděční za to, že nějaká žena přehlédne jejich "drobné" nedostatky. - Podle mého názoru, paní Sommerová dělá velice záslužnou práci, protože její dokumentární filmy často přimějí diváka k zamyšlení a pochopení toho, čeho by si jinak nevšiml.- A pokud jde o Váš názor, že chyby mužů jsou chybami jejich žen - nevím, ke které generaci patříte (já spíš k pokročilejší střední). Domnívám se, že dnes jsou mladí otcové často lepší a chápavější a méně sobečtí než před 40 lety - tenkrát by se mnoho mužů stydělo ukázat se na ulici s kočárkem nebo třeba vyprat prádlo, protože to není chlapská práce. Připadá mi, že dnes se spíš mladí pánové dokážou se svou ženou domluvit a když to srovnávám s tím, jak to bylo dřív, určitě se toto změnilo k lepšímu.- Pokud Vy své názory myslíte vážně, určitě na ně časem doplatíte - třeba tím, že budete po celý život přesvědčen, jak je Vaše okolí nevděčné. Občas neškodí být kritický i sám k sobě.  
0/0
27.12.2002 10:28

Milka

Re: Re: Re: Re: Skvele
z toho mám pocit, že považujete muže za zboží. Jakého si v regále vybereš, takového máš. Dosud jsem si myslela, že člověk a vztah se navzájem ovlivňují a obojí se nějakým způsobem vyvíjí...
0/0
24.2.2003 16:34

Najdete na iDNES.cz