První kapitola blogového románu je na světě. Ukřižovaná

  8:46aktualizováno  8:46
Na šťastný konec to zatím nevypadá. První čtenářská kapitola Magnesia blogového románu, který se čtenáři iDNES.cz píše Michal Viewegh, posunula hlavní hrdinku Katku do ještě hlubší deprese.

Srdce domova II. | foto: Profimedia.cz

Opilá Katka se v noci miluje se svým ženatým expřítelem, o čemž už ráno ví celé město. Ví o tom totiž ještě někdo další a ten si to nenechá pro sebe. Nastříká to totiž sprejem po celém městě. I na kostel.

První čtenářskou kapitolu čtěte zde

Do děje také zasáhne nová postava. Z Prahy přijíždí do městečka antropoložka Alex, se kterou se Katka seznámí na hodině aerobiku. Alex přijela zkoumat život neprovdaných žen na malém městě. Katka si z tělocvičny odnáší její telefonní číslo.

Šéf prodejny kuchyní, kde Katka pracuje, má pro svou zaměstnankyni odměnu. Letecký výlet do Paříže pro dva. Koho Katka vezme sebou? To už je otázka, jejíž rozluštění přinese až další kapitola.

Návrhy na další pokračování mohou čtenáři-spisovatelé posílat z formuláře na stránkách blogovyroman.idnes.cz až do posledních minut neděle 23. srpna. V následujícím týdnu z nich Michal Viewegh opět vybere tu nejlepší, jejíž autor získá odměnu 10 000 korun. Po případných úpravách se druhá čtenářská kapitola na webu objeví 31. srpna.

NOVOU KAPITOLU PIŠTE ZDE

V jednom směru se ale výběr zpřísní. Redakce bude důsledněji dbát na dodržování spodní hranice pro rozsah kapitol. "Texty, které nebudou mít aspoň 9 000 znaků i s mezerami, tedy minimálně pět normostran, se k porotě vůbec nedostanou," upozorňuje Ladislav Verecký, šéf redakčního týmu Michala Viewegha.

"Autor si musí udělat inventuru nosných motivů a rozehrát jich v kapitole víc. Ústředním příběhem, jak vyplývá z Vieweghovy první kapitoly, však zůstává příběh Katky, na tom se nedá nic změnit," dodává. - pohled porotce najdete ZDE

Viewegh odkládal dovolenou

Velký zájem o účast v prvním kole, kdy přišlo na osm stovek soutěžních kapitol, se promítl i do rodinného života Michala Viewegha. Spisovatel odložil o půldruhého dne odjezd na dovolenou do Chorvatska a probíral se stohy listů s alternativními Katčinými osudy.

"Po třech dnech prakticky nepřetržité četby ve mně jakákoli zmínka o Katce, Lindě, Petře, Romanovi, skinheadech, tetování, kouření, kuchyních, markýzách, malých městech, abiturientských srazech, pekáčích, záhadných cizincích, autech, matkách, otcích a manželkách vyvolávala neomluvitelně hysterické jednání. Moje manželka a děti o tom vědí svoje," konstatoval Viewegh ve svém komentáři. - čtěte Chápu, že mě nenávidíte, říká Viewegh

A k radám Ladislava Vereckého přidává ještě svoje desatero. "Propříště více originálních nápadů, více empatie, více překvapivých scén, více přesnosti v popisu!" zdůrazňuje například. 

Autor:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

RECENZE: Autor Mlčení jehňátek pátrá po Escobarově krvavém zlatě

Z anglického přebalu knihy Cari Mora

Když bylo hrdince románu Cari Mora jedenáct let, odvedli ji před namířenou hlavní z rodné vesnice a naverbovali do...

Úspěch české spisovatelky. Francouzi ji navrhli na prestižní cenu

Spisovatelka Lenka Horňáková-Civade

Nový román spisovatelky Lenky Horňákové-Civade je v širším výběru na francouzskou literární cenu Prix Renaudot. Kniha...

Jo Nesbo slibuje, že Harry Hole si projde peklem. A nebude sám

Norský spisovatel Jo Nesbo

Nakladatelství Albatros Media i Argo představila lákadla nadcházející sezony. Čtenáři se mohou těšit na další případ...

Najdete na iDNES.cz