Diskuse k článku

Kubišová: Svý jsem si už odbojovala

Martě Kubišové bude zanedlouho šedesát. Občas vzpomíná na nejdramatičtější momenty svého života: jak po ní střílel budoucí manžel, jak ji zatýkala policie... I na ten nejhorší den, kdy přišla o první dítě a upadla do klinické smrti. Ale pokaždé se vrací ke zvířatům, tak jsou pro ni hlavním tématem, nic důležitějšího než smečka zvířat není. Snad jen dcera Kateřina. "Dáme si spolu sraz v chovatelských potřebách," přála si nejprve. Pak ale nakupovat nepřišla. "Musíte přijet za mnou," omlouvala se udýchaně do telefonu, "zdrhl mi pes, tak ho honím okolo domu..." Kafe uvařila do hrnku s kočičkou. V jejím malém bytě je vzduch jako ve zverimexu. Má tu tři psy, tři kočky. Elegantní fenka Ganiet, jejíž předkové naháněli v poušti antilopy, není na návštěvu zvědavá. "Neštěkej a sedni!" okřikuje ji panička. Pak si zapaluje dámskou cigaretu. Za dvě hodiny povídání zvládne půl krabičky. Ke zvířatům se nakonec dostane...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ferda Železo

Lobbování a politický hyenismus
Osobně p.Kubišová nikomu možná nic neudělala. Na druhé straně používá vliv své osobnosti k veřejnému a zcela nekompromisnímu prosazování zájmů fanatických ochránců zvířat, mezi které patří. Svůj útok načasovala do období, které je pro zoologickou zahradu velmi těžké, což považuji za hyenismus. Ve svém projevu jmenovala např. pana Smejkala, předsedu pražského spolku ochránců zvířat, který před časem podal trestní oznámení na skupinu policistů, kteří při ochraně lidí zastřelili medvěda 100 metrů od městského sídliště. Tito ochránci zvířat jsou zaslepení, psychicky vyšinutí náboženští fanatici, kteří jsou nebezpeční podobně jako Svědci Jehovovi. Již dnes jejich lobby představuje nebezpečnou politickou sílu. Snaha o odstranění pana Fejka z pozice ředitele ZOO klidně mohla mít politický podtext, např. snahu o dosazení někoho jiného (to je moje spekulace), možná se p.Kubišová jen potřebovala zviditelnit. Nenechme se mýlit jejich svatými cíli a řečmi o ochraně zvířat ! Jde jim o získání politického vlivu a slyší na ně často ti, kterým často jde jen o nepřiměřenou ochranu vlastních psů terorizujících své okolí. Pamflet, který p. Kubišová napsala na adresu ředitele ZOO je daleko za hranicemi soudnosti, pokud např. srovnává evakuaci rozzuřeného slona s evakuací domova důchodců. Pohnutý životopis p. Kubišové mě jen usvědčuje v tom, že lidé, trpící chorobnou až úchylnou závislostí na psech nebo jiných zvířatech, oni vyznavači psího náboženství jsou lidé psychicky poznamenaní, mající komplikovaný vztah k lidské společnosti, který si nekritickým postojem ke zvířatům kompenzují. Nechci však, aby za toto byli trestáni, oni jsou svým způsobem nemocní a za svojí "slabost" nemohou. Spíše by pomohl psycholog nebo psychiatr.  Nedovolme však, aby tito lidé ovládli politiku a veřejné mínění !
0/0
10.9.2002 19:53

Stáňa

Škoda,že je mezi námi tolik hulvátů.Lidi,styďte se.Nebo Vám snad paní Kubišová něco osobně provedla?Jak můžete soudit člověka,kterého osobně neznáte!Vždyť jistě sami víte ze své osobní zkušenosti,že pomluva se řekne velmi snadno.Náprava pomluvy je mnohem složitější.
0/0
9.9.2002 12:39

Dr. Petr Krovenský

Už prosím NE !!!
Pročetl jsem si příspěvky (a nejen k tomuto článku) a jsem zděšen. Spousta je jich sprostých, hrubých nebo si tu někdo vylévá kompexy, vzájemně se tu lidé napadají, urážejí, hodně jich není ani k tématu a pod. Většina jich vypadá, že je píší lidé snad hloupí, nevzdělaní, ... Pokud se tu objeví nějaký slušnější názor k tématu, který by mohl i vybídnout k rozumné debatě, tak je autor hned napadnut, ... Pokud si tu pak počte někdo z cizinců, kteří umějí česky či někdo z emigrantů dlouhodobě žíjících v zahraničí a zajímajících se o vývoj v jejich staré vlasti, co si asi pomyslí o úrovní našeho národa. Bohužel asi nic dobrého. I zde přispíváme k naší negativní reklamě ve světě, bohužel. Chápu že redakce chce dát možnost, aby se čtenáři mohli vyjadřovat k jednotlivým článkům, ale za situace, kdy se tu z toho stal takový "hnůj", bych doporučil ZRUŠIT MOŽNOST KOMENTÁŘŮ K ČLÁNKŮM. Snad až do doby, kdy trochu vyspějeme. Na druhé straně se mi nechce věřit, že to, co tu čtu, je skutečným odrazem úrovně našeho národa. nebo snad ano ?
0/0
9.9.2002 11:43

Re: Už prosím NE !!!
"redakce iDNES si vyhradila právo smazat příspěvek, který v duskusi použije vugární slova..."
0/0
9.9.2002 14:49

Ferda Železo

Re: Už prosím NE !!!
Vážený pane, možnost komentářů byla efektivně zrušena již za komunistů. Pokud po tom toužíte, vraťte se mezi ně.
0/0
10.9.2002 20:06

Dana

Nedejte se!
Za to, co tato společnost za minulého režimu paní Kubišové udělala, bychom měli všichni "držet hubu". A v jiné "civilizované společnosti" by do smrti nemusela pracovat. Takže se jí vůbec nedivím, že preferuje zvířata.
0/0
9.9.2002 9:22

Ilona

0/0
6.9.2002 11:01

Ilona

Přečtěte si názory na pí Kubišovou n awebeu Dáma.cz-Diskuse!
0/0
6.9.2002 10:51

Irena

Vážení, předčtěte si ohlasy na názor pí Kubišové na evakuaci zvířat v pražské ZOO na Dáma.cz-Diskuse. Pí Kubišová si to prostě u lidí rozházela.
0/0
6.9.2002 10:43

Irena

Vážení, předčtěte si ohlasy na názor pí Kubišové na evakuaci zvířat v pražské ZOO na Dáma.cz-Diskuse. Pí Kubišová si to prostě u lidí rozházela.
0/0
6.9.2002 10:42

Ilona

Paní Kubišová, odejdete!!!
0/0
6.9.2002 10:30

Milan

uznání
špatně se mi to čte... paní Kubišovou považuji v mezi našimi pop zpěváky za nejcharakternějšího a v dobrém syslu slova vůbec nejlepšího člověka-  zatímco většina ostatních se před režimem ohla, ona ne. Viděl jsem ji ve Zdicích, kde sama a zadarmo zpívala asi půl hodiny ve prospěch zvířecího útulku- chtěl bych vidět kohokoliv jiného, kdo by něco podobného udělal. O té kauze s ZOO mnoho nevím, ale určitě se mohla zvířata stěhovat dříve, stejně jako metro a mnoho jiných nedbalostí.  Milan (jiný než ten pode mnou)
0/0
6.9.2002 10:26

Michaela

Re: uznání
mate pravdu spatena se to cte, ale zrovna tak spatne se cetl clanek pani kubisove zachrana?poprava? a lidi ktere v nem nehezky a zle obvinila mohou byt zrovna tak charakterni, pouze s tim rozdilem ze nevystupuji na podiu.
0/0
6.9.2002 11:13

Milan

Kdysi jsem ji celkem bral. Od toho jejího příspěvku v televizi, kde tvrdila že ošetřovatelé nechali úmyslně utonout "nepohodlná zvířata" ji nemůžu ani cítit! Měla tam jít pomáhat a ne si otírat tu uslintanou držku o lidi, kteří riskovali zdraví a snad i život. Kráva uslintaná.
0/0
6.9.2002 9:04

j.m.

proč nejdeš pomoci do ZOO
proč nejde pomoc do ZOO. když  má ráda zvířata? Umí akorát kritizovat kráva ubrečená!!!
0/0
5.9.2002 18:52

Re: proč nejdeš pomoci do ZOO
protoze moje ZASADA je ZOO zrusit a reditele zavrit.
0/0
6.9.2002 8:50

erik

Tři psi a tři kočky v "malém bytě" to se u takové bojovnice proti trápení zvířat v klecích ZOO hned tak nevidí.A když někomu uteče pes, tak je asi náramě vychovanej. :-/
0/0
5.9.2002 17:53

Honza

Re:
A eště jim tam hulí 20 krabek denně.
0/0
5.9.2002 22:06

Kery

Re:
Však v této souvislosti se o paní Kubišové říkají nepěkné věci...psi zavření 15 hodin bez venčení, běhat volně je v životě nikdo neviděl. A běhání v lese pro chrta, který od povahy honí vše, co se před ním hne ??! Jak to má paní Kubišová zařízeno s myslivci ???!!
0/0
6.9.2002 8:14

Zajic Ales

poustni psi
jenom male upozorneni pro redaktora:azavak a ne azavar!
0/0
5.9.2002 16:22

slon Kadir

pani Marto, dva mosty v Praze byly otevreny pres Vltavu kazdy den i v den kdy Vltava kulminovala.
0/0
5.9.2002 15:56

Alena

Výmysl
Celý rozhovor vymyšlen nevěřím ani jedné odpovědi že by řekla Marta Kubišová
0/0
5.9.2002 15:29

Ilona

Re: Výmysl
Aleno, podívej se na web Dáma.cz-Diskuse.
0/0
6.9.2002 11:20

impala

.
Pardon za překlepy, mělo tam bát 500 letá voda.
0/0
5.9.2002 15:21

impala

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.9.2002 15:20

Dan

Dopis
Vážená paní Kubišová, to, co jste předvedla v době povodní, mi vyrazilo dech. Váš dopis o "popravách" zvířat v zoo a srovnání zoo s domovem důchodců považuji za naprostou podpásovku pro lidi, kteří s nasazením života zachraňovali, co se dalo. Je to od člověka Vaší úrovně naprosto nekorektní a zlé jednání. Říkal  jsem si, na základě jakých informací jste pana ředitele Fejka odsoudila do role popravčího, zda jste tam někde stála a do poslední chvíle se třeba snažila vyvést slona z ubikace...Po přečtení Vašich nynějších odpovědí nevycházím z údivu - "zaručené" informace od ubrečené prodavačky jsou opravdu pádným důvodem k napsání tak zlého dopisu !! Dcera sháněla pontony...směšné argumenty. Vážená paní Kubišová, u mne ( a jak sleduji, nejen u mne)jste jako osobnost i jako ochránce zvířat  skončila. Prosím, odejděte do důchodu již teď, zvířatům i lidem to jen prospěje...
 
 
0/0
5.9.2002 14:41

J.B.H.

Děkuji
Paní Marto v roce 1989 na Portě v Plzni pustil Jiří Černý na své antidiskotéce desku Zakázaní zpěváci druhé kultury vaše písničky s Jaroslavem Hutkou. V redakci Portýra, kde jsme psali tajně s Houlou  jsme pak ožrali  svazáckého cenzora, který prokrtal obtahy jak cedník a podařilo se nám na stránky festivalového deníku dostat jméno Kubišová, Třešňák a Hutka. Vyšel v nákladu asi 20 tisíc kusů a estébáci se mohli zbláznit. Jirka Černý nám  tehdy řekl - jméno Kubišová je v novinách poprve za dvacet let, to bude mít Marta radost ! Pro nás to byla největší satisfakce a svátek. Za ten úžasný pocit, který jsme tehdy na okamžik prožili vám děkuji.  Stálo to za to.    
0/0
5.9.2002 14:06

venomak

:-(( FUJ Kubišová
to co jste předvedla v souvislosti se zatopením pražské zoo je mimo jednání soudného člověka. Pan Fejk si svoje obhajuje rozumně, z Vás mluví stupidní a omezená nenávist k lidem kteří zkrátili utrpení těch zvířat. Teď jste chytrá jako rádio - tahle voda překvapila i vodohospodáře. Když jste to věděla tak dopředu proč jste tam nešla pomoct hned,když byste se přes mosty dostala?  Dcera sháněla ponton 5 minut po dvanácté.  
0/0
5.9.2002 13:26

marie

0/0
5.9.2002 13:12

marie

dotaz
pani Kubišova, na Vas clanek ZachranaxPoprava reagovali reditele cetnych ZOO v cetne ZOO Praha i formou otevrenych dopisu, dale cs-slov. i mezinarodni UNIE ZOO. Cetla jste nekterou z mnoha reakci?
0/0
5.9.2002 13:00

Punťa

Re: dotaz
Buéééééééé
0/0
5.9.2002 14:29

Najdete na iDNES.cz