Rekordní ohlasy na Ztracené: jedni nadšeně jásají, druzí mluví o plagiátu

  2:07aktualizováno  2:07
Jakmile v noci z neděle na pondělí doběhly titulky závěrečného dílu Ztracených (v originále Lost), internet se začal plnit reakcemi fanoušků. Zatímco ty jsou spíše rozporuplné, jednoznačnou radost má televize ABC. Dvouapůlhodinový závěr na ní zhlédlo 13 milionů diváků, což je nejlepší číslo Ztracených za poslední dva roky.

Exploze reakcí, které se vyrojily hned po zmíněném vysílání, nejsou žádným překvapením: právě Ztraceni spustili ve velkém to, oč marketingoví odborníci dlouhá léta marně usilovali - totiž pravidelnou komunikaci fanoušků seriálu napojenou na vysílání jednotlivých dílů.

"Ztraceni se svým spletitým dějem a zástupem postav představují dokonalý příklad pořadu, který podněcuje diskuzi. Navíc vytvořil komunitu televizních fandů, kteří následně začali sledovat a komentovat také další tituly s otevřeným koncem," říká v deníku Hollywood Reporter kritik Alan Sepinwall.

Josh Holloway v seriálu ZtraceniZtraceni - Jack alias Matthew Fox

Původně menšinové záležitosti se navíc začaly pravidelně věnovat i nejvlivnější vydavatelé: speciální "LOST" stránky vznikly i pod hlavičkou titulů Entertainment Weekly a The Washington Post, kde se o ně zasadili sami reportéři, jinak nadšení příznivci série.

Jen dvanáct hodin po uvedení zmíněného finále se podle zástupců společnosti Google objevilo na 1 700 článků a 245 blogů vyhrazených pouze jeho hodnocení. A reakce pochopitelně začala vydávat i jednotlivá média.

Ze 6.řady seriálu Ztraceni

Deník NY Times přirovnal vyvrcholení Ztracených ke konci série Sopranových a nazval ho "tak trochu kopií". LA Times přišly s výrazně negativní recenzí, naopak USA Today dal závěru seriálu plný počet bodů. Newyorský server Gawker ho popsal slovy "dvouapůlhodinová kravina." Jiný vlivný portál věnovaný showbyznysu, AV Club, zase přispěchal s charakteristikou "vysloveně povedený konec".

A co na to protagonisté? "Nenapadlo mě, že konec bude až tak krásný," řekl těsně před premiérou představitel doktora Jacka Matthew Fox. Ten se mimochodem momentálně brání jakékoli další spolupráci s televizí.

Ztraceni - JulietZe 6. řady seriálu Ztraceni

Na rozlučce se Ztracenými pořádané ve Waikiki prohlásil: "Mám za sebou dva šestileté projekty, natáčením pro televizi jsem strávil 300 hodin svého života. Víc už ani ťuk. Buď se pustím do filmování, ale to by muselo být s režiséry, kteří mě zajímají. A nebo se budu věnovat něčemu úplně, ale úplně jinému," prohlásil a potvrdil tak to, co naznačil už v exkluzivním rozhovoru pro iDNES.cz z loňského roku.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

DO KINA: Proti pěti soupeřům nastoupí vyměnění Muži v černém

Z filmu Muži v černém: Globální hrozba

Ze šesti nových titulů týdne zní většině diváků povědomě jenom jediný: Muži v černém, tentokrát s podtitulem Globální...

RECENZE: Co zbylo z Mužů v černém? Parodie na bondovku a povrchní humor

Záběr ze třetího pokračování Mužů v černém

Jestli Muži v černém 3 příjemně překvapili, pak startovní snímek nové série Muži v černém: Globální hrozba znamená...

VIDEO: Zrychlený dech a běh o život. Představuje se Nabarvené ptáče

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

Je dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý, skoro němý a dokončený bez kompromisů. Tak charakterizuje...

Najdete na iDNES.cz