Filmové premiéry: Libo muzikál? Komedii? Krvák?

  15:05aktualizováno  15:05
Do kin jde hned sedm novinek a pokrývají škálu žánrů od nabídky pro děti přes dospělácký muzikál, kompletně digitální fantasy, českou komedii až po surovou krvárnu.

Kouzelná romance - snímek z filmu | foto: Falcon

BEOWULF (premiéra 29. 11.)
více o filmu zde
Z filmu BeowulfZ filmu BeowulfZ filmu BeowulfZ filmu Beowulf
V dávných dobách žil mocný bojovník Beowulf, který zabil démonického soka Grendela. Tím vyvolal konflikt s jeho nebezpečnou a velmi svůdnou matkou. Jeho cesta nakonec končí na královském trůnu.

Tak zní základní zápletka nové fantasy režiséra Roberta Zemeckise, která vznikla podle nejstarší dochované anglicky psané legendy. Natáčení se zúčastnila spousta slavných herců (Hopkins, Jolie, Malkovich).

Film vznikl pomocí technologie performance capture, což dovolilo tvůrcům film upravit digitálně i pro 3D kina. Kdo už snímek viděl, bezvýhradně doporučuje navštívit IMAX - jinak byste se prý mohli unudit k smrti.

CHYŤTE DOKTORA (premiéra 29. 11.)
více o filmu zde - recenze zde
Chyťte doktora (Michal Malátný)Tatiana Vilhelmová coby milenka Klára při natáčení filmu Chyťte doktoraChyťte doktora (Kryštof Hádek)Chyťte doktora (M. Dolenský, T. Vilhelmová, M. Malátný)
Další česká komedie útočící na česká kina je postavena na téměř klasické zápletce manželského trojúhelníku. Případ nevěry záletného gynekologa diváci budou řešit celkem třikrát.

Poté, co pokus nevěrného lékaře o záchranu manželství nedopadne zcela podle představ, vrátí se na začátek do místa jednoho rozhodnutí a začne znovu. Jinak.

Ambicí tvůrců bylo natočit čistou, téměř starosvětskou komedii bez přívlastků, jejímž úkolem bude jen a pouze diváky pobavit. Hlavní roli hraje frontman kapely Chinaski Michal Malátný, Tatiana Vilhelmová má dokonce dvojroli.

PERSEPOLIS (premiéra 29. 11.)
recenze zde
PersepolisPersepolisPersepolisPersepolis
Celovečerní animovaný film bojoval o Zlatou palmu v Cannes. Marjane Satrapi napsala a nakreslila první íránský komiks všech dob - a na jeho základě pak tento film vznikl.

Autobiografický příběh popisuje její krušné dětství a dospívání v Íránu za dob islámské revoluce či války s Irákem. S humorem a lehkostí znázorňuje rozdílné vnímání kultury v evropském a arabském světě.

Kritiky se shodují, že Persepolis je snímek mimořádný a zaslouží si diváckou pozornost. Ostatně reakce od "neodborné" veřejnosti obsahují z větší části slova chvály.

HALLOWEEN (premiéra 29. 11.)
více o filmu zde
HalloweenHalloweenHalloweenz filmu Halloween
Když Michael Meyers vyvraždil půlku rodiny, bylo mu jen jedenáct let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Po patnácti letech a v podvečer svátku zesnulých přichází zpět, aby našel svou malou sestru.

Jen málokdo nezná, alespoň z vyprávění, klasický horor Johna Carpentera. Nyní se devětadvacet let staré, slovem kultovní opuncované dílo dočkalo nového kabátu od Roba Zombieho.

Hororové publikum nová verze rozděluje. Jedni kvitují brutalitu, s jakou nový film Meyersovo řádění ukazuje, a druzí právě toto odsuzují s odvoláním na atmosféricky hutný Carpenterův originál.

SKÓRUJ! (premiéra 29. 11.)
více o filmu zde
z filmu Skóruj! (Christopher Walken) z filmu Skóruj!z filmu Skóruj! (Christopher Walken) z filmu Skóruj!
Randy Daytona byl slavný pingpongový šampion. Jeho kariéra skončila, když se po vraždě otce zhroutil na olympiádě. Po čase je kontaktován FBI s žádostí, aby infiltroval nebezpečnou ilegální pingpongovou organizaci.

Jejím bossem je vrah jeho otce, zákeřný Feng. Pořádá tajný nezákonný turnaj v ping pongu, kde jediným pravidlem je, že žádná pravidla nejsou. Tak zní zápletka bláznivé komedie Skóruj!

Tvůrci se při natáčení s ničím nemazali. Stylizovali film do starých akčních béček a vznikl tak snímek, který jeho režisér charakterizuje jako "kung fu bez kung fu". Hlavního záporáka si s chutí zahrál Christopher Walken, v hlavní roli se objevil populární broadwayský herec Dan Fogler.

ACROSS THE UNIVERSE (premiéra 29. 11.)
více o filmu zde - recenze zde
Across The UniverseAcross The UniverseAcross The UniverseAcross The Universe
Třiatřicet velkých hitů skupiny Beatles nabízí muzikál zasazený do šedesátých let, do doby protiválečných demonstrací, meditací a rock’n’rollu. Dějově se přesouvá z Liverpoolu do Greenwich Village, bouřlivých ulic Detroitu i na vietnamská bojiště.

Děj sleduje milence Judea a Lucy, kteří se ocitnou s přáteli ve víru svobodomyslného života a mírového hnutí, jež je rozdělí; poté k sobě musí hledat znovu cestu.

Za snímkem stojí uznávaná režisérka Julie Taymorová - tvůrkyně Fridy či broadwayského Lvího krále. Její snahou bylo natočit hýřivě barevný film, ve kterém slavné hity jako Hey Jude či Lucy In The Sky With Diamonds zazní v nečekaných souvislostech a jakoby "poprvé".

KOUZELNÁ ROMANCE (premiéra 29. 11.)
více o filmu zde - recenze zde
Kouzelná romanceKouzelná romanceKouzelná romanceKouzelná romance
A ještě jeden muzikál - snímek Kouzelná romance, který sami tvůrci přirovnávají k plechové konzervě s animovanými díly Walta Disneyho.

Pohádkovou princeznu z laskavé minulosti přemístí zlá královna do současného New Yorku. Tam dívka potká pohledného právníka a vyzkouší si, zda může ve skutečném světě přežít láska z pohádek.

Odkazů ke značce Disney je film plný; troll nosí bederní roušku z oblečení Sněhurky, Krásky, Šípkové Růženky a Popelky. Z filmu Kráska a zvíře tu „hraje“ i růže pod sklem. Účes řidičky autobusu připomíná myšáka Mickeyho.

Z filmu Crash RoadPREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Crash Road

více o filmu zde - recenze zde a zde
Královna Alžběta: Zlatý věk
více o filmu zde - recenze zde
z filmu Sejmi je všechny - Monica BellucciSejmi je všechny
více o filmu zde
Mezi nepřáteli
více o filmu zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Královna Alžběta: Zlatý věk - Cate BlanchettKrálovny patří na trůn a filmová Alžběta s tváří Cate Blanchettové to o víkendu v českých kinech dokázala - míněna je samozřejmě nejvyšší příčka v žebříčku návštěvnosti. Snímek Královna Alžběta: Zlatý věk totiž na vstupném vydělal něco málo přes dva Gympl (Jiří Mádl, Tomáš Vorel ml.)miliony korun. Druhé místo si drží Gympl Tomáše Vorla, kterému k celkovému zisku přibylo 1,3 milionu. Na bronzovou pozici tentokrát z minulého zlata spadly Poslední plavky, diváci za ně utratili 1,1 milionu korun. Top 5 doplňují komedie - animovaná Ratatouille a třeskutá Těsně vedle.
Zdroj: Unie filmových distributorů. www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Kouzelná romanceV Americe během víkendu s přehledem v návštěvnosti zvítězil pohádkový muzikál Kouzelná romance s tržbami 35,3 milionu dolarů. Dalších 18,6 milionu utratili diváci za drama This Christmas a třetí je fantasy Roberta Zemeckise Beowulf; lístky na něj stály celkem 16,2 milionu dolarů. Do pětice komerčně nejúspěšnějších se probojoval ještě akční Hitman a animovaný Pan Včelka.
Zdroj: Internet Movie Database. www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Ivan TrojanDo českých kin za týden dobzučí animovaný medonosný hmyz, komedie pro celou rodinu Pan Včelka. Do nabídky přibude nová komedie Jiřího Vejdělka Václav s Ivanem Trojanem v hlavní roli a fanoušky Scarlett Johanssonové potěší rodinná komedie Holka na hlídání.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

RECENZE: Odpudivá až odporná. Hvězda Varů Patricia Clarksonová vítězí

Patricia Clarksonová ve filmu Florencino knihkupectví

Čerstvá nositelka karlovarské pocty Patricia Clarksonová má sice v opožděné novince našich kin nazvané Florencino...

RECENZE: Nač má Lví král kopii? Původní verze byla poetičtější a hravější

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Budiž hned v úvodu jasně řečeno, že mírně nadprůměrnou známku dostává nový Lví král čistě pro potřeby divácké skupiny,...

RECENZE: Proč ti prase smrdí, když jsi ho nejedl, vyzvídá Letní hokej

Záběr z filmu Letní hokej

Teenagerské Kokosy na sněhu v dokumentárním balení; tak se dá zjednodušeně popsat novinka kin Letní hokej, kterou...

Najdete na iDNES.cz