Bond girl: Dveře do Hollywoodu se otevřely, ale stále nejsou dokořán

  7:35aktualizováno  9:14
Řekyně Tonia Sotiropoulou je žena paradoxů. V poslední bondovce Skyfall si zahrála Bond girl, ale v "menším rozlišení". Do Česka přijela na Ples v Opeře a před jeho začátkem přiznala, že vlastně neumí dobře tančit. A přestože je krásná a vysoká, styděla se fotografovi ukázat nohy.

Tonia Sotiropoulou si zahrála v poslední bondovce Skyfall. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Ples v Opeře 2013 - První tanec večera a hvězda poslední bondovky Tonia...

Ples v Opeře 2013 - První tanec večera a hvězda poslední bondovky Tonia Sotiropoulou s Janem Onderem

Poslední zmíněnou překážku nakonec vyřešil dobrý portrét. Na parketu ji přesně před týdnem zachránil Jan Onder, který dovedl k vítězství v televizní soutěži StarDance atletku Kateřinu Baďurovou a před ní i herečku Danu Batulkovou.

Ale jak je to s tou Bond girl? Co by vlastně měla umět? "Přečíst text, udělat tohle a tamhleto. Nic víc od ní nečekejte," řekla Tonia Sotiropoulou s ledovým klidem. Přestože jí tradiční roli partnerky agenta 007 vyfoukla kolegyně, i ona se pyšní tímto titulem. Kariéru však na něm stavět nehodlá.

Roli klasické Bond girl, které padouch v podání Javiera Bardema prostřelí hlavu, na níž místo jablka drží kořalku, nakonec ztvárnila Bérénice Marloheová. Přesto se vysoká brunetka prosadila ve vedlejším partu. "Nevěřím v generalizovaní jednotlivých postav. Mám za sebou i jiné role, takže nevím, proč by zrovna tahle měla ta klíčová," řekla a shodla se tak se svou služebně starší kolegyní a královnou bondovek, Judi Denchovou, tedy velkou M (čtěte Denchová: Scénář k novému Bondovi mi donesl tajemný muž v černém).

Tonia Sotiropoulou

"Byl to jen jeden z dalších castingů, kterými jsem prošla. Nezměnila jsem se, ani můj život. Jen jsem přihlížela té světové popularitě. Hrát na place s Danielem Craigem je sám o sobě tak velký dárek, že ho nevyčíslíte žádnou sumou," vzpomněla svého partnera a hned druhou poklonu vysekla režisérovi Samu Mendesovi. Právě on totiž patřil k jejím pubertálním tvůrčím idolům.

"Dveře do Hollywoodu se jistě otevřely, ale stále nejsou dokořán. Jsem na sebe pes. Dokážu se radovat jen na place, kdy úplně zapomenu na okolní svět, ale na červeném koberci se vždy na vteřinu zaseknu a zamyslím se nad tím, co bude dál," řekla rodačka z Atén, která za svými filmovými sny odešla do Londýna.
V Řecku jí totiž začal být filmový a televizní průmysl malý. Po řadě rolí si píchla prstem do mapy a vybrala si ostrovy s tím, že právě tam se pro ni dokonale mísí evropská tvorba s hollywoodskou.

Satiropoulou: Kroky je třeba dělat pěkně jeden za druhým

"Po Skyfall se o mě začal starat Danielův agent a domluvil mi další práci, takže zrovna teď mám rozdělané dva filmy a projekt, v němž se mísí film s divadelním prostředím," vyjmenovala své aktivity.

Člověk se však na vteřinu přistihne při tom, že v paměti znovu pátrá po záběrech z Istanbulu, ve kterých se měla objevit. Jistě: je krásná, svůdná, s roztomilým přízvukem. Jeden by se těžko zbavil pocitu, že právě tohle ji vynese ke hvězdám rychleji než ušlechtilé fráze o trpělivém kariérním postupu. " Kroky je třeba dělat pěkně jeden za druhým," utvrzovala se vlastním postoji.

Tonia Sotiropoulou

Tonia Sotiropoulou v tuto chvíli natáčí další dva filmy.

Zároveň však přiznala, že jí úspěch pomáhá v tom, že může část peněz "vracet" zpátky rodičům. "Když jsem se před pěti lety rozhodla, že opustím Řecko, nebyla na tom země tak hrozně jako nyní. Návraty domů bývají těžké a já ten rozdíl samozřejmě vnímám. Ale řekla bych, že se teď u nás mají lidé raději," popsala herečka krach přímořského státu.

"Po krizi jim vlastně nic jiného, než láska nezbylo. Zní to strašně, ale už není třeba soupeřit o prestiž a majetek," vysvětlila své tvrzení. A v podobně romantickém duchu se pochlubila i tím, že je na ni rodina pyšná. "Bála jsem se, že jim má role bude připadat až příliš sexy. Ale moje maminka nadšeně volala, že jsem úžasná. Bylo to zvláštní. Ale znáte to, maminky..."

  • Nejčtenější

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

PRVNÍ DOJMY: Jaromír Soukup je Premiér. Naštěstí ještě ne premiér

TV Barrandov tvrdí, že sitcom Premiér je parodická politická satira. Šéf stanice tvrdí, že v ní hraje. Nic z toho není...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky
Premium

Havel se v Pražských orgiích objeví U Fleků, prozradila Pavlásková

Režisérka a scenáristka Irena Pavlásková má pověst ženy, která si umí jít za svými sny. Potvrzují to i okolnosti vzniku...

VIDEO: Kdo miluje, dělí se. Skupinovou erotikou léčí rodiny Boží láska

Odvážná erotická sci-fi Boží láska, jež po rozruchu na festivalu Sundance jde do našich kin 7. listopadu, bude v...

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

Najdete na iDNES.cz