PRVNÍ DOJMY: Televizní silvestr pro pamětníky. Až na sex a průjem

  23:59aktualizováno  23:59
Věcně vzato se o televizním silvestru změnily dvě věci: Nova už na premiérovou show totálně rezignovala a její štafetový kolík koupila v bazaru TV Barrandov pro estrádu s pracovním názvem Tleskejte řediteli. Obecně pak všechny stanice vyhlížely, jako by se vrátily v čase o třicet let.

Silvestrovský pořad Velká plavba s Waldemarem | foto: ČT

Když si v poslední den roku pustí televizi, na jedné stanici se předvádí kouzelník a na druhé Michal David zpívá Diskopříběh, divák lehce zpanikaří, jaký letopočet se vlastně píše. Ono se to těžko určuje, jestliže stejný Hurvínek, kterého imituje archivní Waldemar Matuška na ČT, propaguje na TV Barrandov v pořadu Paparazzi své nové CD.

Načež vypukne vzpomínání, ohlížení, bilancování, rekapitulace, společná kletba většiny pořadů - a dobře nám tak, alespoň jsme si konečně všimli, u čeho jsme marnili čas celý rok 2017, nikoli 1987. I v kostce to stačilo bohatě na ranní bolehlav.

Fotogalerie

Nova se s tím opravdu nepárala, pořad za tři koruny padesát vypreparovala ze třetí a čtvrté řady show Tvoje tvář má známý hlas. Její sledovanost klesala, náklady je třeba umrtvit, tudíž celou večerní podívanou zařídil sestřih toho „nej“ opentlený statistikou: kolik bylo proměn, jací hosté přišli a jaká to byla zase světoborná senzace.

Prima si znovu vypomohla záznamem koncertu Český mejdan s Impulsem, před nějž nasadila silvestrovskou verzi Partičky. Také v ní se jelo podle bilančního rozpisu: co měsíc, to událost, na jejíž téma se improvizovalo - jako jindy. Sváteční rozdíl zařídily konfety, balonky a hádanky na hraně, jeden z herců například představoval průjem. Což ovšem Partičce nečiní problém ani ve všední den.

ČT jásala usedle. V Zázracích přírody kromě krotkých kouzel si také dopřála průlet „nej“ pokusů z celého ročníku pořadu, ve Velké plavbě s Waldemarem si připomněla Waldemara Matušku besídkou s pamětníky, z níž nejlepší byly dávné autentické záznamy se zpěvákem, bohužel už vesměs využité. Ale ano, zaznělo tu nově, že kdysi nesměl na obrazovku s vousy; aspoň to už nehrozí.

Všechnopárty Karla Šípa je poklidná jistota, zvláště když hostitel probere s Ivanem Trojanem jeho role v reklamě a s Jiřím Mádlem jeho hříchy. Pořad Do roka a do dna jen opakuje rok co rok tradičně inscenovanou, strojenou hru na neformální historky a zpívání u skleničky, jejíž model převzali Barrandovští.

Pravda, s chudší sestavou hostů, ale přece jen ještě pár zaměstnanců a věrných tváří zbylo, takže luštili Českou tajenku a tleskali nekonečnému plkání o sexu, zejména pak řediteli, jenž při moderování věčně vstával od stolu jako skřítek neposeda. Že si zapózoval i na Titaniku, snad lze chápat jako proroctví všech televizních silvestrů - uměle udržovanému skanzenu trpné zábavy, jejíž jednotlivé ročníky splývají v jednu milosrdnou podobu alzheimera. 

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Jazyky Kiss a plnovousy ZZ Top. V Edenu hráli skvělí veteráni

Kiss na akci Prague Rocks na stadionu v Edenu (19. června 2019)

Druhý ročník akce nazvané Prague Rocks představil na stadionu v Edenu dvě hudební legendy – americké kapely ZZ Top a...

Další z rubriky

PRVNÍ DOJMY: Rozervané mondénní paničky bloumají telenovelou Milenky

Hrdinky seriálu Milenky

Když se zdá, že český seriál došel na vrchol pokleslosti, zasáhnou Slováci. Vedle titulu Milenky, který letní Nova...

VIDEO: Ďábelská hororová slavnost. Stylově se hlásí horor Slunovrat

Trailer k filmu Slunovrat

Přesně k datu nejdelšího dne roku zveřejnil první ukázku Slunovrat, který do českých kin přijde 1. srpna. Horor Ariho...

Od Pulp Fiction se časy určitě změnily, líčí režisér Quentin Tarantino

Quentin Tarantino (Cannes, 22. května 2019)

Pětadvacet let po premiéře filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí se režisér Quentin Tarantino vrací, aby vzdal hold...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz