PRVNÍ DOJMY: Televizní silvestr pro pamětníky. Až na sex a průjem

  23:59aktualizováno  23:59
Věcně vzato se o televizním silvestru změnily dvě věci: Nova už na premiérovou show totálně rezignovala a její štafetový kolík koupila v bazaru TV Barrandov pro estrádu s pracovním názvem Tleskejte řediteli. Obecně pak všechny stanice vyhlížely, jako by se vrátily v čase o třicet let.

Silvestrovský pořad Velká plavba s Waldemarem | foto: ČT

Když si v poslední den roku pustí televizi, na jedné stanici se předvádí kouzelník a na druhé Michal David zpívá Diskopříběh, divák lehce zpanikaří, jaký letopočet se vlastně píše. Ono se to těžko určuje, jestliže stejný Hurvínek, kterého imituje archivní Waldemar Matuška na ČT, propaguje na TV Barrandov v pořadu Paparazzi své nové CD.

Načež vypukne vzpomínání, ohlížení, bilancování, rekapitulace, společná kletba většiny pořadů - a dobře nám tak, alespoň jsme si konečně všimli, u čeho jsme marnili čas celý rok 2017, nikoli 1987. I v kostce to stačilo bohatě na ranní bolehlav.

Fotogalerie

Nova se s tím opravdu nepárala, pořad za tři koruny padesát vypreparovala ze třetí a čtvrté řady show Tvoje tvář má známý hlas. Její sledovanost klesala, náklady je třeba umrtvit, tudíž celou večerní podívanou zařídil sestřih toho „nej“ opentlený statistikou: kolik bylo proměn, jací hosté přišli a jaká to byla zase světoborná senzace.

Prima si znovu vypomohla záznamem koncertu Český mejdan s Impulsem, před nějž nasadila silvestrovskou verzi Partičky. Také v ní se jelo podle bilančního rozpisu: co měsíc, to událost, na jejíž téma se improvizovalo - jako jindy. Sváteční rozdíl zařídily konfety, balonky a hádanky na hraně, jeden z herců například představoval průjem. Což ovšem Partičce nečiní problém ani ve všední den.

ČT jásala usedle. V Zázracích přírody kromě krotkých kouzel si také dopřála průlet „nej“ pokusů z celého ročníku pořadu, ve Velké plavbě s Waldemarem si připomněla Waldemara Matušku besídkou s pamětníky, z níž nejlepší byly dávné autentické záznamy se zpěvákem, bohužel už vesměs využité. Ale ano, zaznělo tu nově, že kdysi nesměl na obrazovku s vousy; aspoň to už nehrozí.

Všechnopárty Karla Šípa je poklidná jistota, zvláště když hostitel probere s Ivanem Trojanem jeho role v reklamě a s Jiřím Mádlem jeho hříchy. Pořad Do roka a do dna jen opakuje rok co rok tradičně inscenovanou, strojenou hru na neformální historky a zpívání u skleničky, jejíž model převzali Barrandovští.

Pravda, s chudší sestavou hostů, ale přece jen ještě pár zaměstnanců a věrných tváří zbylo, takže luštili Českou tajenku a tleskali nekonečnému plkání o sexu, zejména pak řediteli, jenž při moderování věčně vstával od stolu jako skřítek neposeda. Že si zapózoval i na Titaniku, snad lze chápat jako proroctví všech televizních silvestrů - uměle udržovanému skanzenu trpné zábavy, jejíž jednotlivé ročníky splývají v jednu milosrdnou podobu alzheimera. 


Nejčtenější

Přetočte poslední řadu Hry o trůny, žádají v petici statisíce fanoušků

Záběr z předposledního dílu seriálu Hra o trůny

Více než sedm set tisíc lidí z celého světa už podepsalo petici, která žádá producenty seriálu Hra o trůny, aby právě...

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Leoš Mareš 16. května 2019 v pražské O2 areně

Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a...

POSLEDNÍ DOJMY: Seriál Hra o trůny skončil. Jak, to už není důležité

Z finále seriálu Hra o trůny

Představa, že ve stejném okamžiku miliony lidí na celé světě zklamaně vyhrkly: „A to má být všechno?!“, je svým...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

Čeští Lake Malawi jdou do finále Eurovize, o vítězství se utkají v sobotu

Albert Černý z Lake Malawi 14. května 2019 v semifinále Eurovize. Kapela si zde...

Do sobotního finále Eurovize postoupily obě favorizované zpěvačky reprezentující Řecko a Kypr, dále zástupci Běloruska...

Další z rubriky

VIDEO: Tim Roth známý z Pulp Fiction vládne seriálu Šerifská hvězda

Trailer k seriálu Šerifská hvězda

V idylickém městečku uprostřed hor začíná nový život policejní detektiv, kterého v seriálu Šerifská hvězda hraje Tim...

Paradox. Zabijáka žen ve Zlu s lidskou tváří hraje dívčí idol Zac Efron

Zac Efron ve filmu Zlo s lidskou tváří

Jeho popravu slavili ohňostrojem, nyní se sériový vrah vrací jak v dokumentu, tak ve filmu Zlo s lidskou tváří....

Mrtví neumírají. Režisér Jarmusch proměnil Iggyho Popa v zombie

Iggy Pop ve filmu Mrtví neumírají

Režisér Jim Jarmusch natočil hororovou komedii Mrtví neumírají. Kromě Billa Murrayho nebo Adama Drivera do filmu...

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Najdete na iDNES.cz