Také jsem měla fanatického fanouška, prozradila Zlata Adamovská Za scénou

  14:55aktualizováno  7. srpna 13:01
Herečka Zlata Adamovská od června baví diváky na Letní scéně Vyšehrad v muzikálu Starci na chmelu. S manželem Petrem Štěpánkem ji od září čeká návrat k hororovému představení Misery, ve kterém ztvárňuje fanatickou fanynku spisovatele. „Taky jsem měla fanatického fanouška. Bylo to nepříjemné,“ prozradila v pořadu Za scénou.

„Přijel až z Banské Bystrice a mému muži říkal, že by se mnou chtěl chvíli pobýt a jestli by nemohl odjet na chatu,“ vzpomíná. Misery je divadelní adaptací bestselleru spisovatele Stephena Kinga a sleduje setkání oddané fanynky spisovatele, kterou svazuje tak nesmírná láska obdiv k autorovi, že je pro ni schopná zabít.

Fotogalerie

V představení Adamovská hraje společně se svým mužem Petrem Štěpánkem. „Vím, co od něj můžu herecky čekat, protože jsme toho spolu odehráli hodně. Když jsme na jevišti, vnímám ho jako hereckého partnera, na všechno ostatní soukromé zapomínám. Je to jako bych hrála s kýmkoliv jiným. Člověk musí soukromí odstři­hnout. Na jevišti jsme jen Annie a Paul,“ vysvětluje.

 Herecky je pro Adamovskou podstatné pochopit myšlení každé postavy, kterou ztvárňuje. „Když se to stane, spousta věcí pak začne v těle fungovat automaticky. Zkoušení mě na divadle baví nejvíc,“ vysvětluje a dodává, že režisérovi Misery Ondřeji Sokolovi se povedlo v její duši otevřít hned několik třináctých komnat.

Naopak v případě natáčení nekonečných televizních seriálů považuje u herců za nejpodstatnější domácí přípravu a koncentraci na place. V seriálu Ordinace v růžové zahradě ztvárňuje roli dětské lékařky Běly téměř čtrnáct let a diváci za ní stále čas od času chodí s prosbou o lékařskou radu. „Spíše už je to však myšleno v humoru,“ upřesňuje.

Za scénou

Za scénou je pořad, který vzniká ve spolupráci iDNES.tv a kulturní rubriky iDNES.cz a MF DNES. Divákům nabízí zajímavé hosty ze světa filmu, hudby nebo literatury (archiv pořadu najdete zde).

Logo pořadu Za scénou

Nevýhodou nekonečných seriálů je podle Adamovské nedostatek financí a fakt, že jsou natáčeny v uzavřených kulisách. Jinak ale podle jejích zkušeností vznikají tato televizní díla stále poctivě. Do širšího diváckého povědomí Adamovská vešla především díky seriálu Sanitka v roce 1984. „Sanitka byla točená v reálech – kanceláře, restaurace a také hodně exteriérů. Má pro mě proto nádech autenticity, voní opravdovostí,“ vzpomíná herečka.

V současné době Zlatu Adamovskou zaměstnává především muzikál Starci na chmelu, který stejně jako Misery pochází z produkce divadla Studio Dva. Kromě Letní scény Vyšehrad jej uvádí také na Tvrzi Divice. „Malinko jsem svou postavu oproti filmu přitvrdila,“ prozrazuje o roli profesorky, kterou ve filmové předlože ztvárnila Irena Kačírková.

Adamovská na filmové plátno vstoupila už během studia na konzervatoři. Mezi její první snímky patří Mladý muž a bílá velryba (1978), Causa Králík (1979) nebo Lásky mezi kapkami deště (1979). V osmdesátých letech začínala v Městských divadlech pražských. V roce 1989 jí nabídla Jiřina Jirásková stálé angažmá v Divadle Na Vinohradech, které s radostí přijala.

Nabídku by s největší pravděpodobností dostala už dříve, nechtěla však vstoupit do strany. „V Městských divadlech pražských mě k tomu taky lámali. Tři roky jsem tam jen hostovala, pak už jsem ale hrála v tolika představeních, že pro ně externí honoráře byly velmi nevýhodné, tak mi raději to angažmá nabídli. Pan ředitel velmi stál o to, abych vstoupila do strany, ale já trvala na svém a říkala, že bych chtěla dokázat být dobrou herečkou i bez toho,“ uzavírá Zlata  Adamovská .

Autor:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

RECENZE: CK Olympos. Sám Hermés přijede na Štvanici autobusem

Záběr z první části představení Plodnost! Mír! A bohatství! na pražské Štvanici

Vtipný nápad, originální zasazení, zajímavé rekvizity. Pozdně letní hraní, které pražský soubor Tygr v tísni tradičně...

K výročí sametu hledají mladého Ovčáčka. Třikrát se chystá Žebrácká opera

Politický kabaret Ovčáček čtveráček ve zlínském divadle

Sejdeme se pod vocasem aneb tak jsme tu žili. Název, který pražské Divadlo v Řeznické vetklo své nejbližší premiéře, by...

Havlová se rozloučí v roli miliardářky, Töpfer hraje její první lásku

Záběr z představení Návštěva staré dámy

Na plakátech se Tomáš Töpfer zpoza stromu směje na Dagmar Havlovou. Na scéně to tak rozpustile bude asi vypadat jen...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz