Disneyho princezny na ledě toho předvedly trochu málo

  2:48aktualizováno  2:48
Tři dny hostovala v naplněné pražské Tesla Aréně americká lední revue Disney On Ice – Princess Classics. Praha tak měla možnost zhlédnout typickou americkou lední show s mnoha kostýmy, světly a ohňovými efekty.

Z muzikálu Disney On Ice | foto: Pragokoncert

Z muzikálu Disney On IceOdehrávala se na hodně zmenšeném kluzišti a skládala se ze dvou přestávkou oddělených částí. Zatímco v první se v jakémsi chaotickém kolotoči předvedly první čtyři slavné princezny (a princové) z disneyovských pohádek – začalo se Jasmínou, pokračovalo Růženkou a Ariel a končilo Mulan - po přestávce hrály prim především Popelka a Sněhurka.

Kráska a zvíře – a v závěru přehlídka všech párů + víla Zvonilka – byly pak doplňkovým koloritem k prezentaci všech slíbených "klasických princezen".

Z lední show Disney on Ice - Princess Classics

Rozdíly obou částí však byly nebetyčné. První byla jen zdlouhavě popisným, dětem se podbízejícím kašírovaným ballabile s minimální krasobruslařskou i choreografickou hodnotou. Druhá část byla naopak dějově kompaktní, což vyznění velmi prospělo.

Z muzikálu Disney On IceDěti rozesmávala zábavná klaunská čísla sedmi trpaslíků s malými stoličkami nebo slovní a košťatové bitky představitelek macechy a jejích dvou dcer s Popelkou. A k vidění byla i kvalitní krasobruslařská dueta Popelky a Prince.

Člověku se během dvouapůlhodinové show vybavoval nedávný český pohádkový muzikál na ledě Mrazík a nutno říct, že by rozhodně ve srovnání nepohořel. Spíš naopak. Zde byly – na rozdíl od Mrazíka – všechny dialogy i písně nahrané a kvalita textů i technické provedení se pohybovaly na úrovni hlasatelů hokejových zápasů (včetně přebuzeného zvuku) a – vyjma jmenovaných Popelky s Princem a snad ještě představitelky Mulan – průměrné krasobruslařské přípravky.

Bylo by mylné chtít uplatňovat na podobné a(tra)kce umělecká měřítka, děti si jistě přišly na své. Nicméně právě takovéto show formují vkus velké části populace. O tom, že se dají dělat na vysoké řemeslné i umělecké úrovni, a přitom nic neztratit z atraktivnosti, se přesvědčila Praha loni během hostování kanadského Cirque du Soleil.

Místo nového cirkusu přijela estráda

Delirium - představení Cirque du SoleilTéměř zaplněná Sazka Arena viděla hodinu a půl trvající estrádu. Komu stačí futuristické technologie, byl spokojen. Kdo však hledal magii cirkusu, tance, divadla, rockového koncertu a jevištních zázraků, jíž je Cirque du Soleil proslulý, byl zaskočen a zklamán.

V obou případech jde o hotové tvary, do kterých se na turné najímají profesionálové. V případě kanadského "nového" cirkusu akrobaté, pro divadelně pojatou lední revue pochopitelně krasobruslaři.

Z muzikálu Disney On Ice

Ovšem Kanaďané najali mistry, zatímco Američané se spokojili s průměrem. Doufejme, že příště přivezou aspoň nějaké krasobruslařské mistry a najmou kvalitnější light a sound designery, scenáristy a především choreografy. Jediné, co sneslo přísnější měřítko, byly kostýmy a scéna pohádkového zámku. Na světovou značku, jakou se pyšní Disney, je to trochu málo.

Autor:

Nejčtenější

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Avengers se stali nejvýdělečnějším filmem všech dob. Překonali Avatara

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů, se v neděli stal...

Další z rubriky

RECENZE: Hvězdy Mostu nezklamaly. Poctivá Zimní pohádka se táhne jako med

Martin Hofmann a Petra Špalková v Zimní pohádce

Vedle Saši Rašilova, Aleny Mihulové či třeba Matouše Rumla se v nejnovější premiéře Letních shakespearovských slavností...

RECENZE: Osudety. Dokud to jde, naslouchejme těm, kteří mají co vyprávět

Záběry z rodinného archivu Miřenky Čechové využité v představení Osudety

Jak divák sestupuje po schodech, odpočítávají se zpětně pomyslně i roky letopočtu. V podzemí jedné z budov nového...

RECENZE: Smrt a dívka. Hra o židovské malířce zapůsobí silou příběhu

Shaina Silver-Bairdová jako Charlotte Salomonová se svými malbami

Skladatel Aleš Březina se kromě filmové hudby asi nejvíc zapsal do povědomí operou o procesu s Miladou Horákovou „A...

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.

Najdete na iDNES.cz