Disneyho princezny na ledě toho předvedly trochu málo

  2:48aktualizováno  2:48
Tři dny hostovala v naplněné pražské Tesla Aréně americká lední revue Disney On Ice – Princess Classics. Praha tak měla možnost zhlédnout typickou americkou lední show s mnoha kostýmy, světly a ohňovými efekty.

Z muzikálu Disney On Ice | foto: Pragokoncert

Z muzikálu Disney On IceOdehrávala se na hodně zmenšeném kluzišti a skládala se ze dvou přestávkou oddělených částí. Zatímco v první se v jakémsi chaotickém kolotoči předvedly první čtyři slavné princezny (a princové) z disneyovských pohádek – začalo se Jasmínou, pokračovalo Růženkou a Ariel a končilo Mulan - po přestávce hrály prim především Popelka a Sněhurka.

Kráska a zvíře – a v závěru přehlídka všech párů + víla Zvonilka – byly pak doplňkovým koloritem k prezentaci všech slíbených "klasických princezen".

Z lední show Disney on Ice - Princess Classics

Rozdíly obou částí však byly nebetyčné. První byla jen zdlouhavě popisným, dětem se podbízejícím kašírovaným ballabile s minimální krasobruslařskou i choreografickou hodnotou. Druhá část byla naopak dějově kompaktní, což vyznění velmi prospělo.

Z muzikálu Disney On IceDěti rozesmávala zábavná klaunská čísla sedmi trpaslíků s malými stoličkami nebo slovní a košťatové bitky představitelek macechy a jejích dvou dcer s Popelkou. A k vidění byla i kvalitní krasobruslařská dueta Popelky a Prince.

Člověku se během dvouapůlhodinové show vybavoval nedávný český pohádkový muzikál na ledě Mrazík a nutno říct, že by rozhodně ve srovnání nepohořel. Spíš naopak. Zde byly – na rozdíl od Mrazíka – všechny dialogy i písně nahrané a kvalita textů i technické provedení se pohybovaly na úrovni hlasatelů hokejových zápasů (včetně přebuzeného zvuku) a – vyjma jmenovaných Popelky s Princem a snad ještě představitelky Mulan – průměrné krasobruslařské přípravky.

Bylo by mylné chtít uplatňovat na podobné a(tra)kce umělecká měřítka, děti si jistě přišly na své. Nicméně právě takovéto show formují vkus velké části populace. O tom, že se dají dělat na vysoké řemeslné i umělecké úrovni, a přitom nic neztratit z atraktivnosti, se přesvědčila Praha loni během hostování kanadského Cirque du Soleil.

Místo nového cirkusu přijela estráda

Delirium - představení Cirque du SoleilTéměř zaplněná Sazka Arena viděla hodinu a půl trvající estrádu. Komu stačí futuristické technologie, byl spokojen. Kdo však hledal magii cirkusu, tance, divadla, rockového koncertu a jevištních zázraků, jíž je Cirque du Soleil proslulý, byl zaskočen a zklamán.

V obou případech jde o hotové tvary, do kterých se na turné najímají profesionálové. V případě kanadského "nového" cirkusu akrobaté, pro divadelně pojatou lední revue pochopitelně krasobruslaři.

Z muzikálu Disney On Ice

Ovšem Kanaďané najali mistry, zatímco Američané se spokojili s průměrem. Doufejme, že příště přivezou aspoň nějaké krasobruslařské mistry a najmou kvalitnější light a sound designery, scenáristy a především choreografy. Jediné, co sneslo přísnější měřítko, byly kostýmy a scéna pohádkového zámku. Na světovou značku, jakou se pyšní Disney, je to trochu málo.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřela zpěvačka Věra Bílá, romská hvězda plánovala velký comeback

Zpěvačka Věra Bílá v listopadu 2018

Ve věku čtyřiašedesáti let zemřela světoznámá zpěvačka Věra Bílá. Tento týden přitom měla zahájit plánované comebackové...

Zemřel Stanislav Zindulka, vtipný a dvorný kavalír ze starých časů

Herec Stanislav Zindulka na snímku z června 2017

Ve věku 86 let zemřel člen hereckého souboru Činoherního klubu, držitel Thálie i Českého lva Stanislav Zindulka. Zprávu...

RECENZE: Opravdu pocta Vondráčkové? Muzikál Kvítek mandragory klesl ke dnu

Jaromír Nosek a Miroslav Etzler v muzikálu Kvítek mandragory

Původní muzikál připravený na motivy písní Heleny Vondráčkové měl ve středu premiéru v Divadle Broadway. Tvůrci divákům...

Televizní rada si všimla vulgarit v seriálu Most!, žádá nápravu

Michal Isteník, Vladimír Škultéty, Martin Hofmann, Zdeněk Godla a Miloš...

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vrátila k seriálu Most!, který se již uzavřel. Upozornila Českou televizi,...

KOMENTÁŘ: Hitler může, Jackson ne? Když se upravuje historie, končí legrace

Záběr z odebrané epizody seriálu Simpsonovi

Děda Simpson prý za svého pobytu v Evropě předváděl striptýz Adolfu Hitlerovi. To je v pořádku. Ale když jeho syn Homer...

Další z rubriky

Z jeho laskavosti mohli postavit katedrálu. Herci vzpomínají na Zindulku

Herec Stanislav Zindulka na snímku z června 2017

Miloval herectví. Žil divadlem. Skutečný originál. Tak vzpomínají divadelní a filmoví kolegové na herce Stanislava...

Aluminiová královna připomene hrůzy rusko-čečenského konfliktu

Johana Schmidtmajerová v hlavní roli inscenace Aluminiová královna

Do čečenské metropole Grozného v jeho nejhorších dobách zve diváky divadelní produkce pražské MeetFactory. Právě zde má...

Hrát K. H. Hilara? Zarazily jsme se všechny, přiznává Martina Preissová

Martina Preissová v inscenaci Za krásu

Čtyři herečky, několik externistek. A všechny v jedné jediné roli. Národní divadlo na Nové scéně uvádí původní hru...

Najdete na iDNES.cz