Pořadatelé už jsou v pohodě. Celkem

Kdo v úvodní den sedmého ročníku festivalu Rock for People v Českém Brodě viděl ustaranou tvář jednoho z pořadatelů již sedmého ročníku této akce Petra Fořta, lehce mohl uvěřit jeho slovům o tom, že tuto akci pořádá naposledy. S odstupem už emoce vyprchaly. Částečně.

"Období před akcí, jakou je dvoudenní rockový festival za účasti stovky kapel, a první den jsou opravdu tak hektické, že s tím má člověk chuť seknout," vypráví Petr Fořt

Společně se svým kolegou Michalem Thomesem obdržel za pořádání Rock for People prestižní cenu Akademie populární hudby.

"Nechci, aby to vypadalo jako nějaká póza, ale člověk se dostane do situace, kdy by rád utekl od problémů, které se valí ze všech stran, a řekne něco, co nemyslí úplně vážně."

Ze sedmého ročníku největší hudební akce ve středočeském regionu má Petr Fořt smíšené pocity.

"Přišlo hodně fanoušků a kapely byly většinou super, ale vadí mi lidé, kteří nám házejí klacky pod nohy nebo se snaží co nejvíce vydělat," říká Fořt a má například na mysli finanční požadavky majitele pozemků, kde vyrostla druhá scéna.

Druhý den festivalu však byl Petr Fořt již v pohodě a dokonce stihl zhlédnout i vystoupení některých kapel.

"Něco takového se mi při pořádání festivalu stalo poprvé, dokonce jsem viděl celé vystoupení Apocalyptiky. Už jsme se přece jenom naučili přenést část starostí na spolupracovníky a nestarat se o úplně všechno sami."

Akci tisícům fanoušků nezkazilo ani předčasné přerušení festivalu kvůli blížící se vichřici.

"Lidé to pochopili, horší to už bylo s některými kapelami, které nevystoupily, když se řešila otázka honoráře," podotýká Fořt.

,