Exkurze na psychiatrii ji kdysi zasáhla, teď je nejsympatičtější sestrou

  14:56aktualizováno  14:56
Až do celostátního finále soutěže o titul Sestra sympatie se z více než stovky přihlášených probojovala staniční sestra Gabriela Izsák z Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě. Mezi dvanácti finalistkami, o nichž rozhodla veřejnost, byla šestačtyřicetiletá brunetka jedinou zástupkyní Vysočiny.

Gabriela Izsák (zcela vpravo) pracuje v Psychiatrické nemocnici v Havlíčkově Brodě. Na snímku je s dalšími finalistkami. | foto: Archiv pořadatelů soutěže

Sama byla z vysoké podpory hlasujících překvapená. Nijak totiž svou účast přehnaně nepropagovala, nedělala kampaně na sociálních sítích a dokonce si ani není jistá, že o tom vědělo vedení psychiatrické nemocnice, kde pracuje.

„Že mi tolik lidí pošle svůj hlas, jsem opravdu nečekala. Musím všem poděkovat, protože bez nich bych se do finále opravdu nedostala,“ usmívá se.

Soutěž Sestra sympatie je kláním o nejsympatičtější zdravotní sestřičku. Nehledá se v něm krásná modelka, ale sympatická osobnost. Celé klání se nese v duchu motta: Krása má mnoho podob.

Do soutěže se Gabriela Izsák přihlásila sama. „Poslední dobou jsem měla pocit, že nějak stagnuji. Potřebovala jsem nějaký nový impulz - přece jenom na psychiatrii pracuji už 28 let. Cítila jsem, že se musím seznámit se sestřičkami i z jiných míst a oblastí,“ přemýšlí nad tím, proč se do soutěže přihlásila.

Své nejbližší mohla vzít na velký nezapomenutelný mejdan

Nakonec však měla poslední slovo její dcera Kristýna. „Ta mě dotlačila k tomu, abych udělala poslední krok. Tedy odeslat všechny propozice, medailonek a fotografie. Přiznávám, že jsem tehdy trochu váhala,“ vypráví sympatická dáma, která má ráda adrenalinové zážitky, motorky nebo let balonem.

Zatímco v prvních kolech rozhodovaly o postupujících hlasy lidí, ve finále, které se konalo minulý týden v pražském paláci Žofín, to byli už porotci. Mezi nimi například ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nebo docent Pavel Pafko.

A i když Gabriela Izsák nakonec neobsadila první tři místa, nermoutí ji to. „Do finále jsem šla s tím, že si to hlavně užiju. Rodinu, která jela se mnou do Prahy jako podpora, a své dva nejbližší přátele jsem díky tomu mohla vzít na jeden velký nezapomenutelný mejdan. Užila jsem si to i jako žena. Máte kolem sebe vizážisty a kadeřníky, kteří o vás pečují, nosíte krásné šaty a šperky,“ říká matka dvou dcer.

Oceňuje zvláště setkání s ostatními zdravotními sestrami a možnost s nimi diskutovat. „Zajímalo mě, co je ve zdravotnictví drží, jaká je jejich práce, v čem se liší od té mé i to, co je v ní trápí,“ připomíná.

Poprvé přijela jako studentka na exkurzi. Chtěla se vrátit

V Psychiatrické nemocnici v Havlíčkově Brodě pracuje Gabriela Izsák už 28 let. Když ještě jako studentka Střední zdravotnické školy ve Žďáru nad Sázavou jela se třídou na exkurzi do brodské psychiatrie a procházela jednotlivé pavilony, to místo ji zasáhlo.

„Tehdy jsem řekla, že tady budu jednou pracovat. A stalo se. Hned po škole jsem tam nastoupila,“ směje se.

V rámci psychiatrie v Havlíčkově Brodě prošla jako všeobecná zdravotní sestra různými odděleními. Pracovala na interně, geriatrii a teď už dvanáct let působí jako staniční sestra na doléčovacím oddělení pro muže.

„Práce s lidmi mě naplňuje a myslím si, že jim ze sebe dávám to nejlepší,“ dodává.

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Autoškoly končí s výukou jízdy na motorkách, stala se pro ně rizikem

Žák po zvládnutí techniky jízdy na cvičišti jezdí v provozu sám. Instruktor na...

Získat řidičský průkaz na motocykl je v poslední době výrazně složitější a dražší. Některé autoškoly už dokonce tuto...

Po poruše tahače blokovali D1 odpočívající řidiči, kolona měla 30 kilometrů

Porucha kamionu ucpala dálnici D1 ve směru na Brno.

Porouchaný kamion ráno blokoval dálnici D1 v zúžení na 141. kilometru u Velkého Meziříčí ve směru na Brno. Jeden pruh...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Neústupný farmář soud prohrál, obchvat Havlíčkova Brodu se může stavět

Ilustrační snímek

Zahájení stavby jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu už po administrativní stránce nic nebrání. Krajský soud v...

Jedna z největších poutí v Česku začíná, do Žďáru láká obří ruské kolo

„Vždycky se snažíme přivézt něco nového,“ říká majitelka 35 metrů vysokého...

Čtyři stupně, studený vítr, déšť. I přes takové psí počasí světští finišují s přípravou svých atrakcí. Půlka května...

Další z rubriky

Brodští parkouristé mají sen, chtějí zbudovat první halu na Vysočině

Protože jsou ve skupině pouze studenti a někteří z nich docházejí na stavební...

Havlíčkův Brod by se mohl stát prvním městem na Vysočině a teprve čtvrtým v České republice, v němž by zájemci našli...

Hlavní silnici u Žďáru podjedou cyklisté tubusem, stavba omezila provoz

Spojnice Karlína s Žižkovem. Od roku 1953 tudy chodili dělníci z Žižkova do...

Stavba cyklostezky mezi Žďárem nad Sázavou a jeho místní částí Stržanovem omezila provoz na silnici I/37. Kvůli větší...

Po poruše tahače blokovali D1 odpočívající řidiči, kolona měla 30 kilometrů

Porucha kamionu ucpala dálnici D1 ve směru na Brno.

Porouchaný kamion ráno blokoval dálnici D1 v zúžení na 141. kilometru u Velkého Meziříčí ve směru na Brno. Jeden pruh...

Adecco spol. s r.o.
PROJECT MANAGER

Adecco spol. s r.o.
Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz