Diskuse k článku

Pořadatel sbírky na pohřeb zavražděné Petry byl odsouzen za krádež

Za loupež, výtržnictví, porušování domovní svobody a za krádež dostal dvacetiletý Patrik Černý čtyřletou podmínku. Mladík byl bývalým přítelem zavražděné Petry V. z Dudína na Jihlavsku. O jeho minulost se začali lidé zajímat poté, co uspořádal finanční sbírku na její pohřeb.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J53a65n 21Z21e46l97e62n27k94a 2516806738655

Zvláštní přístup autorů tohoto článku, i soudu.

1) píšete, že byl odsouzen za krádež, když byl ve skutečnosti odsouzen především za činy daleko nebezpečnější - loupež, omezování osobní svobody. Krádež je proti těmto závažným trestným činům opravdu brnkačka.

2) pokud byly činy spáchány brutálním způsobem pod vlivem alkoholu, přičemž ve stavu opilosti se člověk neovládal, tak dříve bylo běžné rovnou nařídit soudně protialkoholní léčení. Nepodmíněný trest také nebyl v takových případech neobvyklý, zvláště pokud to nebyl ojedinělý případ, ale šlo o sérii opakovaných činů. Teď se to spraví čtyřletou podmínkou, dohledem probačního úředníka a uložením jakési "povinnosti zdržet se požívání alkoholických nápojů nebo jiných omamných látek a podrobit se případnému testování alkoholu". Opravdu podivné...

0/0
19.11.2013 19:06

Najdete na iDNES.cz