Jaké aplikace byste měla používat při vytváření stories, tedy příběhů, které na vašem profilu vydrží 24 hodin a poté dojde k jejich smazání?

Aplikace pro vás vybírá Lea Gürtlerová, které se stará o Instagram Ženy a život.

1. UNFOLD


Velmi oblíbená aplikace českých i zahraničních influencerů. Nabízí 20 bezplatných šablon a dalších 60 šablon si můžete za pár korun přikoupit. Přidávat lze jak fotky, tak i videa a samozřejmě máte na výběr z několika typů textu. Aplikace je velmi jednoduchá na ovládání, finální fotku ani nemusíte ukládat a můžete ji rovnou postnout z aplikace do stories.

NÁŠ TIP: Beauty aplikace, které potřebujete mít v telefonu


2. CANVA


Znáte ty profily, které ladí nejen celkově, ale souzní s nimi i tzv. highlights covers (uložené stories)? Vyrobte si je taky! Otevřete si prázdnou šablonu např. ze sekce Instagram Story. Zde si zvolíte jednobarevné pozadí či vaše vlastní z galerie. Klikněte na plus dole v rohu a poté na Grafika. Pak napište vyhledávaný znak (fitness, letadlo...), upravte velikost a hotovo!

http://gty.im/158702909

3. PIC COLLAGE


Nebaví vás šablony? Vyzkoušejte si freestyle a vytvořte si vlastní a originální koláž. Přidat můžete fotky, videa, text, nálepky. Fotku můžete rozpohybovat animací či dokreslit vlastní obrázek. Nabízí se i vytvoření pozvánek, přání k narozeninám nebo koláže fotek. Vaše návrhy se uloží ve složce My Collages a můžete je kdykoliv znovu otevřít a upravit.

Čtěte také: 5 beauty aplikací s virtuální realitou, díky kterým ušetříte za kosmetiku


4. JANE


Růžová aplikace vás při prvním otevření možná vyděsí, vykouknou na vás totiž čínské znaky. Ale nebojte se, ovládání je jednoduché, i když řeči nerozumíte (nastavení nabízí anglický jazyk). Stačí kliknout na prostřední tlačítko v kolečku a vyskočí na vás různé šablony, výběr je opravdu velký. Vyzkoušejte i ikonku Capture, natočí vám video rovnou do zvolené šablony.

5. HYPE TYPE


Nestačí vám fonty, které nabízí Instagram? Pak je pro vás tato aplikace ideální. Jako první se vám otevře fotoaparát, a pokud chcete vybírat z vaší galerie, stačí jen přejet prstem nahoru (swipe up). Hype Type nenabízí jen obyčejné písmo, ale i animované efekty, které se mohou různě pohybovat. Přidejte i hudbu a postněte ,,živou“ fotku.

6. STORYART


Konkurence aplikace Unfold. Nevýhoda je, že nabízí pouze jednu free šablonu. Prozradím vám ale svou vychytávku. Placené šablonky se dají otevřít a lze v nich pracovat. Svou koláž si vytvořte – a místo abyste ji uložila (uložení je zamčené), klikněte na oko v kroužku a vyscreenujte ji (vyfoťte displej). Máte hotovo a uloženo ve vaší galerii. Ale pšt!

Jaké další aplikace vám usnadní a zpříjemní život na Instagramu, se dozvíte v článku v aktuálním vydání Ženy a život. Které je právě v prodeji. S nádhernou vánoční přílohou Chuťovka jen za 35 Kč!
 

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 13:59