Jak rychle a zdravě připravit dětský příkrm? Díky přípravě v páře neztratí zelenina nebo maso vitaminy, chuť ani vůni. Chcete svému miminku nebo batoleti dopřát tu nejlepší možnou výživu, ale nemáte času a energie nazbyt? Čtěte dál.

Ať už máte před sebou první příkrm, nebo začínáte přecházet na pevnou stravu, pravděpodobně řešíte, jak zajistit svému dítěti to nejlepší. Tedy „dostat“ do něj co nejvíce vitaminů, minerálů, bílkovin a dalších důležitých látek, ideálně v takovém stavu, ve kterém je bude ochotné pozřít. A zařídit, aby si co nejvíce živin uchovalo i jídlo, které navaříte do zásoby, zmrazíte a pak ho zase následně rozmrazíte.

Externí obrázek

Vaří v páře, mixuje, rozmrazuje i ohřívá
Na přípravu jídel pro miminka a batolata je dokonale uzpůsoben přístroj pro přípravu zdravé dětské stravy Philips Avent 4v1. Ten nejprve zeleninu, maso a/nebo ovoce uvaří v páře, a to tím způsobem, že pára proudí zespoda nahoru a tepelná úprava tak probíhá rovnoměrně. Když je jídlo hotové, o čemž vás informuje pípnutí, můžete jej v přístroji rovnou i rozmixovat na požadovanou konzistenci. Úplně najemno, aby si s příkrmem poradil i šestiměsíční kojenec, ale stejně dobře v něm zvládnete i pokrm s malými kousky pro pokročilejší strávníky, který dětem usnadní přechod na pevnou stravu.

Externí obrázek

Jestliže jste zvyklá připravovat příkrmy do zásoby a uchovávat je v mrazáku, parní hrnec a mixér 4v1 Philips Avent vám pomůže i s tím. Nemusíte řešit, jestli pečlivě připravený dětský oběd v mikrovlnce nebo hrnci s teplou vodou neznehodnotíte – jídlo v přístroji šetrně rozmrazíte i ohřejete. V parním hrnci 4v1 Philips Avent také připravíte až 1000 ml jídla, takže můžete uvařit hned několik porcí najednou a k uskladnění pokrmu následně využít přiloženou nádobu.

Čištění vás o čas ani energii neokrade
Abyste se po přípravě jídla mohla hned věnovat svému dítěti a ne nádobí, můžete nádobu i ostří přístroje jednoduše přesunout do myčky nádobí. Vzhledem k otevřenému provedení můžete nádobku na vodu také snadno čistit a vařit tak pokaždé v čisté páře.

Externí obrázek

Chtěla byste svému miminku nebo batoleti dopřát pokrmy, které mu budou chutnat? Součástí balení je i kniha receptů od dětské výživové poradkyně, která obsahuje i rady a tipy pro přechod na tuhou stravu. Společně s vaší láskou a péčí vám pomohou vybudovat u vaší dcery nebo syna ty správné stravovací návyky.

Více zjistíte na www.philips.cz/avent.

  16:00