Pořád něco odkládáte? Čekáte na příhodnější dobu, než konečně pustíte slunce do svých zasmušilých dnů? Hoďte pochybnosti za hlavu a pusťte si do života sedm šťastných věcí!

Žijte s lehkostí

Zodpovědnost a starostlivost jsou jistě důležitými vlastnostmi, ale někdy je lepší nepředstavovat si hned ten nej-horší možný scénář. Nastavte si zrcadlo a vzpomeňte si, jak příliš vážní a úzkostliví lidé působí na vás. No řekněte sami, šli byste s nimi na víno? Sotva! Dejte si proto za úkol nestrachovat se za druhé. „Nesnáším, když někdo neustále nadává na politiku a probírá neštěstí druhých,“ říká Iva z Prahy. „Nejsem necitlivá a je mi samozřejmě líto, když se někomu nedaří, ale nechci si to pouštět do svého života, a tak před tím v duchu zavírám dveře.“ Také nemusíte být puntičkářem za každou cenu. Koneckonců, nic není tak horké, jak se na první pohled zdá. A všechno zabere jen tolik času, kolik ho obětujete!


Odměňte se

Zní to možná nabubřele, ale jestli se můžete spolehnout na něčí pochvalu a odměnu za něco, co se vám povedlo, jste to vy sami. Nějakou malou radost si koneckonců můžete dopřát vždy. Svítí venku sluníčko? Zastavte se a staňte se pozorovatelem. „Každý den si něčím udělám radost,“ prozrazuje například Lenka z Brna. Když je venku hezky, stavím se cestou

z práce v oblíbené kavárně. Sednu si na zahrádku, objednám si dobrou „vídeň“ a k tomu zákusek. Jen tak sedím a v klidu pozoruji bzukot okolí.“ Nebo si koupím kytičku domů do vázy. Většinou jsou to jen takové drobnosti, ale dělají mi radost. Je to prostě takové díky za další „úspěšně přečkaný den“. 


Čerpejte lásku

Přitáhněte do svého života lásku. A řeč není jen o té partnerské. Láskou se dá obklopit všude. Cítit ji můžete od rodičů, přátel i svého domácího miláčka. Přijímejte přízeň a vřelost bez obav od všech ve svém okolí. Je to právě vědomí a pocit, že jsme milovaní, který nám dodává jednu z nejsilnějších životních energií.


  5:25,  aktualizováno  25. března 2019 20:41