Neofobie


Tahle fobie je trochu obecnější – ti, co jí trpí, mají chorobný strach ze všeho nového. A právě proto ji řadíme mezi fobie digitálního světa, protože ten se mění v podstatě z hodiny na hodinu. Ale abychom nebyli zas tak negativní, tahle fobie má i své výhody – aspoň nebudete mít nutkání si kupovat nový mobil pokaždé, když ho výrobce updraduje.

FOMO


Tahle zkratka v angličtině znamená Fear Of Missing Out, čili strach z toho, že vám něco utíká. Tahle fobie přišla s rozmachem všemožných sociálních sítí, hlavně Facebooku a Instagramu. A z čeho že má člověk trpící FOMO strach? Nejen z toho, že mu utečou mraky nových zpráv, když bude pár hodin bez signálu, ale především z toho, že mu něco utíká v životě. Že nebyl na dovolené u moře, jako třeba Franta, nemá nové auto jako Petra nebo nevymetá večírky jako Tereza. Nenechte si kazit náladu a smiřte se s tím, že to vždycky bude vypadat, že si někdo užívá víc než vy. Záměrně píšeme, že to bude vypadat. Protože obraz na sociálních sítích a realita, to jsou často dvě naprosto odlišné věci!

Našly jste se v některé z výše popsaných fobii? Doufáme, že ne, ale pokud ano, tak že vám aspoň trochu pomůžeme tyhle strachy pojmenovat a třeba i překonat. Aby byl mobil nejen dobrý sluha, ale i pán.

Čtěte také: Nejšílenější fobie v oblasti lásky a erotiky

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:38