Phil Lord a Chris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu.

Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina.

Film inspirovaný comicsovými postavami, jež vytvořili editor Brian Michael Bendis a výtvarnice Sarah Pichelli v roce 2011, se zaměřuje na příběhy brooklynského teenagera s portorikánským původem Milese Moralese, který se pokouší zapadnout do kolektivu ve své nové soukromé škole na Manhattanu.

https://youtu.be/zIBICm1x42c

Milesův otec je vzorovým policistou a jeho matka je oddanou zdravotní sestrou. Oba pak jsou milujícími rodiči, kteří jsou hrdí na to, čeho jejich syn dosáhl, a touží po tom, aby v nové škole plné nadaných studentů uspěl. Miles má ale s přizpůsobením se nové škole potíže a nejraději by trávil čas se svými kamarády nebo navštívil strýčka Aarona, který ho podporuje v jeho snaze pracovat na svém talentu pro tvorbu graffiti. Ačkoliv Miles strýčka Aarona považuje za svůj vzor, je jeho strýček poměrně komplikovaným člověkem, který se v minulosti dostal do potyčky se zákonem.Milesův život se ještě více komplikuje ve chvíli, kdy ho kousne radioaktivní pavouk a on zjišťuje, že získal superschopnosti včetně jedovatého útoku, schopností kamufláže, dovednosti udržet se na jakémkoliv povrchu, dokonalého sluchu, instinktivního vnímání blížícího se nebezpečí a mnoho dalších. Zákeřný mafiánský boss Kingpin zatím vyvinul přísně tajný jaderný urychlovač, který otevře portál do dalších dimenzí a vtáhne do Milesova světa další verze Spider-Mana (včetně staršího Petera Parkera, Spider-Gwen, Spider-Mana Noir, Spider-Vepře a anime dívky Peni Parkerové).

V kinech od 13. prosince 2018