Skvělá zpráva pro všechny milovníky nejrychlejších a nejkrásnějších aut: Automobilovou slavnost LEGENDY ozdobí supersport Mercedes-AMG Project ONE s výkonem přes 1000 koní!

Automobilová slavnost LEGENDY představí ve dnech 8.–10. června 2018 v celém areálu Výstaviště Praha v pražských Holešovicích v rámci svého 5. jubilejního ročníku přes jeden tisíc exponátů. Kolekci prémiových sportovních vozů na stánku Mercedes-AMG ozdobí vystavení unikátního supersportu Mercedes-AMG Project ONE.

Dlouholetý a velmi významný partner automobilové slavnosti LEGENDY, společnost Mercedes-Benz Cars Česká republika s.r.o., přiváží každoročně v rámci této akce vedle aktuálních modelů i zcela unikátní vozy, reprezentující bohatou minulost i velmi blízkou budoucnost. Stejně tomu bude i v rámci letošního 5. ročníku automobilové slavnosti LEGENDY, kdy prezentace značky bude především orientována na její sportovní modely známé pod označením Mercedes-AMG. Právě tato sportovní divize německé automobilky oslavila v loňském roce 50 let své existence.

Project ONE – Dvoumístná formule pro běžnou silnici
Před necelým rokem proběhla světová premiéra vozu Mercedes-AMG Project ONE v rámci autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, jako oslava 50. výročí značky AMG. Od té doby byl vystaven pouze na několika místech světa. Nyní bude mít tento dvoumístný unikátní supersport svoji premiéru v Praze na slavnosti LEGENDY. Koncept Project ONE přináší nejnovější hybridní technologii vozů F1 do reality běžných současných silničních vozů. Supersportovní vůz, jehož monokok je vyroben z lehkých a pevných uhlíkových vláken, je vybaven stejnou technologií, jako vůz Mercedes-AMG F1, tedy šestiválcovým přeplňovaným motorem o objemu 1.6l s přímým vstřikem v kombinaci se čtyřmi elektromotory a pohonem všech kol s označením Variable AMG Performance 4MATIC+. Pro přenos celkového výkonu přes 1000 koní využívá tento vůz automatizovanou 8stupňovou převodovku AMG SPEEDSHIFT s manuálním ovládáním pomocí páček pod volantem či automatickým módem. Jedinečnosti konceptu odpovídají i jeho výkonové hodnoty. Nejvyšší rychlost konceptu Mercedes AMG Project ONE přesahuje hranici 350 km/hod. a dvousetkilometrovou rychlost zvládne tento supersport za méně něž 6 sekund.

Co dalšího bude na festivalu LEGENDY k vidění?


Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+Kupé s expresivním designem a sportovní dynamikouMercedes-AMG G 63 Edition 1Nová generace terénní ikonyMercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series (2007) - Vzpomínka na skvělou minulost
Expozici značky doplní také další sportovní modely Mercedes-AMG z aktuální nabídky pro Českou republiku.

 

  16:02,  aktualizováno  26. března 2019 11:08