Elektrokola jako dopravní prostředek ve městech nabírají na popularitě. Nejen v Praze, která je díky kopcům mezi evropskými metropolemi pro cyklisty náročná, ale i v těch menších.

Důvody jsou zřejmé: nečekáte v kolonách aut a neřešíte problémy s parkováním, nestojíte v přeplněné MHD, hýbete se, ale nezpotíte se, je to zábava, fajn životní styl a v neposlední řádě – ekologie.


Kdo jednou ve městě vyzkoušel elektrokolo, zažil pozoruhodné a příjemné chvilky. Jedete bez větší námahy svižně, jako byste měli v autě tempomat. Cyklisty na klasických kolech v kopci pravděpodobně vždy předjedete. A můžete si šlapat klidně v džínách a košili. Jako doplněk k autu a MHD velmi zajímavá alternativa.Klasické městské elektrokolo do měst má často podobu skládačky, kterou můžete použít i na výlet na cyklostezku. Vedle modelů městských a skládacích jsou zde horská do náročnějších terénů a nejuniverzálnější jsou pak elektrokola krosová, která lze použít jak ve městech, na silnicích nižších tříd a uplatní se i v lehčím terénu nebo na nezpevněných cestách.


Elektrokolo Apache Chitto má velmi tichý motor, integrovanou baterii Samsung a dojezd na jedno nabití 50-80 km. Cena 29 990 Kč. Více na www.apache-elektrokola.cz.


  4:45,  aktualizováno  25. března 2019 20:53