Přemýšlíte každý rok, čím byste obdarovali své přátele? My vám nabízíme tip, jak v předvánočním shonu relaxovat a zároveň třeba vyrobit originální vánoční dárek pro přátele, blízké, rodinu!

Upečte jim voňavé perníčky, kterými si mohou třeba ozvláštnit vánoční výzdobu, nebo si třeba jen zamlsat :-)

Externí obrázek

Tady je jeden jednoduchý recept, k výrobě perníčků:

* 650g hladké mouky

* 3 velká vejce

* 220g moučkového cukru

* 1 balíček vanilkového cukru (30g)

* 60g másla

* 4 lžíce medu

* 1 vrchovatá lžíce sody bicarbony

* 1,5 - 2 lžičky mletého koření (skořice, hřebíček, anýz - nebo zakoupíte již hotové perníkové koření)

Vejce s cukrem utřeme, přidáme vlahý med a tuk a přidáme k mouce se sodou bicarbonou a kořením. Necháme 2 dny odležet v lednici. Horké perníčky potíráme rozšlehaným vejcem.

Vše potřebné k vykrajování, nazdobení a zabalení perníčků můžete zakoupit ZDE!

Externí obrázek

Děti, ale i dospělé určitě potěšíte sladkou postavičkou z mandlové hmoty. Nebo upečte dort a celý jej dozdobte touto potahovací hmoutou a dokrelete jedlými fixami!

Externí obrázek

Mandlová potahovací hmota Smartflex je velmi oblíbená u cukrářek, a to díky její pružnosti. Její velká výhoda je také to, že se při potahování nelepí a není nutné ji podsypávat. Zároveň si drží tvar a tzv. nesesedá, což je častý problém při vytváření větších předmětů. Po zatvrdnutí se na hmotu lehce kreslí, což umožňuje vytvoření úžasných dortů či figurek jak pro děti, tak dospělé.

Externí obrázek

Firma Dortisimo je výhradním dovozcem hmoty Smarflex a je tak zároveň dodavatelem všech cukrářek. A i vy si můžete zakoupit toto zboží a stát se tak „profesionály“!

Externí obrázek
  10:15