Zařaďte do svého denního režimu pravidelné protahování raději preventivně a nečekejte na bolesti zad!

Protažení zad a šikmých břišních svalů


Postavte se rovně, nohy rozkročte na šířku pánve, pravou ruku dejte v bok a levou ruku zvedněte nad hlavu, dlaň směřujte vpravo. S výdechem se ukloňte vpravo, chvíli v pozici setrvejte a poté se vraťte zpět do výchozí pozice a vyměňte ruce. S každým výdechem se ukloňte o kousek víc, ale pouze tahem, nikdy prudce nehmitejte.

Protažení zad a ramen


Posaďte se, levou nohu skrčte pod sebe, pravou (pokrčenou) dejte přes ni, celou plochou chodidla se opírejte o zem. Levý loket zapřete o pravé koleno, pravou ruku dejte za sebe a s výdechem přetočte celý trup směrem vpravo a podívejte se přes pravé rameno. „V této pozici chvíli setrvejte a poté se vraťte do výchozí, vyměňte nohy a přetočte se na druhou stranu,“ představuje svůj oblíbený cvik hlavní trenérka fitness centra pro ženy Contours Mgr. Kateřina Hollerová.

Protažení vzpřimovačů, uvolnění trapézových svalů a krční páteře


Položte se na záda, ruce podél těla, nohy jsou natažené. S výdechem začněte zvedat nohy a položte je za hlavu. Ruce můžete spojit pod tělem. Pokud zvládnete, můžete položit kolena vedle uší, nebo za hlavu. V této pozici chvíli setrvejte, nezadržujte dech. Poté se pomalu vraťte zpět. Nohy pokládejte opravdu velmi pomalu. Páteř je roztažená a při rychlém „hození“ nohou zpět byste si mohli ublížit.

 

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:22