Prázdniny jsou v trapu, dětem začal nový školní rok, léto se pomalu blíží ke svému konci, nic příjemného, pojďme si proto společně zvednout náladu. A co nás dokáže zaručeně rozveselit? Výtečné pití a jídlo. Přesně to, a mnohem více, nabízí jedinečný degustační festival vinařství z Čech a Moravy, který se odehraje 7. 9. v Zámeckém parku v Jičíně.

Během první zářijové soboty se můžete těšit na fantastickou prezentaci těch nejlepších českých a moravských vinařství. Pro opravdu mlsné jazýčky zde budou také nachystány vybrané gastronomické pochoutky snoubící se s lahodným vínem. 

Po celý den je připravený i bohatý hudební program. V Zámeckém parku v Jičíně se představí country kapela Trampoty, kapela Poslední lež, Odstín, Černoši či skupina LAST STATION. Pokud jste soutěživý typ, pak budete mít možnost se zapojit do mnoha soutěží o ceny.

Vinný košt v Jičíně zaručuje zábavu nejen pro dospělé, ale také pro děti. Ratolesti se mohou vyřádit v připravených dílničkách. Jistě je nadchne malování na obličej, které v Zámecké zahradě nebude chybět.

Vinný košt v Zámeckém areálu Jičín

Vinný košt v Zámeckém areálu Jičín

  • Vstup na akci je zdarma.
  • Víno bude naléváno pouze do festivalových sklenic za 100 Kč, které zastupují vstupenku na festival.
  • Pokud si nějaké víno oblíbíte, není problém si láhev vámi vybraného moku koupit a odnést si ji domů.

Více informací naleznete ZDE

Vinný košt v Zámeckém areálu Jičín

Vinný košt v Zámeckém areálu Jičín

O projektu Vinný košt

Hlavní myšlenkou vinného koštu je pořádat vinařské akce, abyste vy, milovníci vína, měli skvělá vína na Váš dosah! Snahou je nabídnout vám gastronomii snoubící se s vínem a zanechat ve vás unikátní zážitek, který bude dotvářen atmosférou náměstí měst nebo jedinečností zámků/hradů a hudebním doprovodem.

Námi pořádané vinné košty jsou specifické tím, že nezveme desítky vinařů, spíše se zaměřujeme na menší počet s tím, že máte příležitost ochutnat každého z nich. Naší volbou jsou menší vinařství, jejichž produkce vín přináší osobitý charakter vinaře do každé láhve vína. Až ochutnáte, určitě se již k velkým vinařstvím nevrátíte. 

Víno si tak můžete vychutnávat během celého roku. Pojďme vytvořit z vinného koštu tradici, kdy budete s nadšením očekávat další ročníky!

  12:00