Rodačka z Kentucky už od roku 2015 sedí na pomyslném trůnu v kategorii Nejlépe placená herečka světa. Jaká je její filmografie?

Jennifer Lawrence se narodila 15. srpna 1990 ve znamení Lva. Přirozená elegance, instinkt, postřeh, sebevědomí  a vůle vládnout, to jsou charakteristické rysy lidí, narozených v tomto znamení. Je dost možné, že právě tyto rysy Jennifer dopomohly k tomu, že se v pouhých šestadvaceti letech drží na vrcholu Hollywoodu a už má ve své sbírce pět let i sošku Oscara. To se některým herečkám nepovede za celou kariéru!


Pro Lawrence byl zásadní rok 2012, ve kterém vyšel právě jak oscarový film Terapie láskou, tak i první díl série Hunger Games, který jí zařídil nesmrtelnou slávu mezi mladou generací. Jennifer má za sebou mj. románek s Chrisem Martinem s Coldplay, aktuálně randí s režisérem Darrenem Aronofskym , který je o 21 let starší než ona. 


Podívejte se spolu s námi na deset zásadních filmů v kariéře Jennifer.Spálené životy (2008)


Romantické krimi o lásce, zradě a odpuštění je nabité emocemi nejrůznějších, skvěle napsaných postav. Sledujeme výborné herecké výkony, a to nejen Jennifer, ale také Charlize Theron, Kim Basinger, nebo Joaquima de Almeidy. Režijní debut scénáristy Guilleram Arriagy se povedl nad míru. Prolínání času i příběhu jednotlivých postav sedí do nejmenších detailů a po celou dobu filmu (lehce přes 100 minut) udrží diváka v napětí. Jennifer Lawrence si zahrála hlavní roli Mariany, šestnáctileté dívky z Mexika, která se snaží dát dohromady své rodiče. Není však jedinou hlavní postavou, a  jak už jsme psali, příběhy všech stojí za to.
The Poker House (2008)


Že v té Jennifer Lawrence něco bude, věděli filmoví tvůrci i diváci hned od jejích prvních snímků. Vždyť za roli ve filmu The Poker House získala ocenění za nejlepší herecký výkon na filmovém festivalu v Los Angeles. Lawrence hraje v tomto snímu roli Agnes, jednu ze tří sester, které je čtrnáct let. Příběh se odehrává v průběhu jednoho dne a ukazuje zoufalství a beznaděj, jakou pociťují sestry při společném žití s matkou narkomankou a prostitutkou. Zároveň ale utrpení vyvažuje jejich vzájemné láska. Film zrežírovala a scénář napsala Lori Petty, údajně podle skutečných událostí z jejího vlastního života.  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:55