Jak skloubit pracovní a osobní život tak, abychom si dlouho udržely fyzickou i duševní pohodu? Díky našim radám už to nebude vůbec žádný problém.
ilustrační snímek

Panebože, je pozdě večer a já musím ještě vyžehlit koš prádla a napsat důležitý e-mail! A také nesmím zapomenout na koláč v troubě a úklid koupelny. Tak co, poznáváte se v tom?

Každá z nás někdy zažívá stresové období. Máme pocit, že musíme vyřídit tisíc věcí najednou. Přitom zapomínáme na jedno – na sebe.

Takhle by to ale být nemělo. Jen tehdy, když si pravidelně dopřejeme chvíle odpočinku, můžeme pak zase naplno fungovat. Je dobré si uvědomit bezvadnou věc: Můžete si sama vybrat způsob, jakým zase naberete sílu a energii. Někomu stačí příjemná procházka lesem, někdo potřebuje více pohybu a třeba si v kuchyni zatančí.  

Dáme vám několik tipů, které vám pomůžou se zklidnit. Nejdůležitější je udělat to, po čem většina z nás touží, ale málokdy se k tomu odhodlá. Třeba odložit na chvíli mobil a soustředit se jen na sebe. Běžné povinnosti určitě můžou na chvíli počkat.