Čím vás naplní vztah s mužem, s nímž se musíte před ostatními skrývat? Čtěte rady od žen, které to zažily.

Svou první a poslední milostnou zkušenost se zadaným mužem jsem udělala v devatenácti letech jako au pair ve Švýcarsku. Jeden nejmenovaný architekt mě vodil tři týdny za nos, a když si v posteli konečně přišel na své, začal ze schůzky utíkat, protože na něj prý doma čeká přítelkyně! Pomáhala jsem mu hledat její zaparkované auto, které v roztržitosti odložil na neznámé parkoviště, a přitom mu italsky nadávala – alespoň něco mě tenhle vztah naučil. On tehdy na svou obhajobu uvedl, že neměl tušení, že mi jde o víc než jen o nezávazné povyražení. Nikdy víc už jsem podobná slova nehodlala poslouchat. Čeho se od zadaného partnera můžete dočkat vy, pokud se rozhodnete přijmout roli té druhé v milostném trojúhelníku? „Šetřím se pro ni.“


Jana má rande se Sašou a doufá, že se její dlouholetý milenec konečně odhodlá k zásadnímu kroku – měla kulaté narozeniny, a tak čeká, že by ji mohl pozvat na prodloužený víkend a přestat se s ní pořád skrývat. Nedokáže tuhle příjemnou myšlenku dostat z hlavy, ani když se přesunou do postele. Z euforie ji Saša probere teprve ve chvíli, kdy se v ní přestane pohybovat a zakončí sex slovy: „Promiň, nemůžu jet až do konce, potřebuju si šetřit sperma.“


Vysvětluje pak, že právě s manželkou zahájili pokusy o dalšího potomka. Když Jana začne křičet, usadí ji frází, že život holt není jednoduchý. „Milenecké vztahy bývají mnohem riskantnější, svobodnější a v jistém smyslu i trochu zajímavější než ty veřejné, ani jeden z partnerů totiž nemá jistotu, že k němu druhý patří. Hormony se starají o vzrušení a silné emoce, kterými je milenecký sex nabitý. Některé ženy zadané muže cíleně vyhledávají, protože je vzrušuje soupeření o zadaného samce, zvyšují si tak sebevědomí nebo jim prostě nejvíc chutná zakázané ovoce,“ poznamenává Julie Gaia Poupětová, soukromá pražská koučka v oblasti sexu a vztahů.


Jako milenka máte své nesporné výhody – partnerovi neperete jeho špinavé ponožky, nevaříte, neuklízíte po něm, neupírá vám svobodu a nemusíte mu skládat účty nebo vysvětlovat, co jste dělala minulou sobotu večer. Máte čas jenom pro sebe a k tomu zajištěný pravidelný sex. Chlap se vám ukazuje většinou z té lepší stránky a rád vám kupuje hodnotné dárečky, aby vám vynahradil, že celý minulý víkend zase neměl čas. Nevýhodou je, že takhle to už pravděpodobně zůstane. Co když jste se ale silně zamilovala a toužíte se stát jeho oficiální partnerkou? „Jako milenka se především potřebujete naučit pracovat s negativními emocemi typu ,Proč mi neodpovídá na esemesky?’ ,Proč alespoň nezavolá?’ nebo ,Proč se k ní pořád vrací?’ V myšlenkách se neustále zabýváte svým partnerem, donekonečna analyzujete jeho chování, trápíte se tím, co řekl, co udělal a jaký to může mít skrytý význam, dumáte nad jeho vztahem s manželkou a nad tím, jak se drahý asi zachová dál. Přitom to nejlepší, co můžete udělat, je myslet hlavně na sebe,“ doporučuje koučka.


Odpovězte si upřímně, čím vás tenhle muž vlastně přitahuje. Co vás na něm nejvíc vzrušuje? „Když se donekonečna zabýváte jen otázkami typu ,Co od něj vlastně můžu očekávat?’ nebo ,Jak se mám zachovat?’, stavíte se automaticky do role té, která se přizpůsobuje – a to v oblastech, které vám nevyhovují,“ upozorňuje Julie Gaia Poupětová.


  12:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:40