Nejméně o polovinu svých orgasmů v životě jsem přišla. Zaspala jsem je. Nebyla jsem ani opilá, ani pod vlivem omamných látek. Trpím totiž vzácnou formou náměsíčnosti.

Fakt, že nemám své tělo pod kontrolou v tak delikátní záležitosti, jakou je sex, mi pořádně komplikuje život. Se svou nemocí jsem zažila už několik pěkně horkých chvilek, Například jsem se vyspala s kolegou z práce na služební cestě. Bylo mi dvacet. Když jsme se večer ukládali ke spánku, jeho nesmělé pokusy o sblížení jsem odmítla. Firma neměla zrovna peněz nazbyt, tak jsem předem netrvala na rozdělených pokojích. Řekla jsem sekretářce, že si určitě poradím, a skutečně se mi povedlo kolegu odmítnout tak, aby se neurazil. Jen si povzdechl, že to zkusil, a pak jsme se každý otočili ke zdi a popřáli jeden druhému dobrou noc. Jenže to jsem netušila, jaké překvapení mě čeká ráno!


Neměla jsem tehdy ještě ani ponětí o tom, jak se pod rouškou noci a spánku chovám. Probudila jsem se v kolegově náručí, ještě spal. Absolutně jsem si nepamatovala, jak jsem se dostala do jeho postele. A co hůř – byla jsem úplně nahá. Vykřikla jsem, což kole­gu samozřejmě probudilo. A pak nastala debata, která by (kdyby to nebylo tak váž­né) možná mohla vyhrát v nějakém televizním pořadu Skrytá kamera. Já jsem ho obviňovala, že mi při večeři hodil do jídla určitě nějaké barbituráty. On si ťukal na čelo. Prý jsem za ním v noci na férovku přišla nahá do postele a rozbalila to naprosto na rovinu. Strašlivě jsme se pohádali. Nic z toho jsem si samozřejmě nepamatovala. Dnes – o pět let později – už vím, že pravdu měl tehdy on.Kamarád byl moc rád


Než jsem se ovšem dostala ke své diagnóze, která zní parasomnie, měla jsem pocit, že se zblázním. Hned následujícího Silvestra po zmíněné služební cestě se na mě u snídaně mnohoznačně usmíval na horách dlouholetý kamarád. Opravdu JEN kamarád, který po mně sice roky zálibně koukal, mě ale nikdy nepřitahoval. A teď mi prvního ledna tvrdil, že za sebou máme pěkně žhavou noc. Bylo mi to div­né. Přece jsem toho tolik nevypila. Na druhou stranu jsem poslední noc netrávila úplně bez alkoholu, tak jsem si řekla, že mi asi nějak nesedl. Kamarádovi, který si už už dělal naděje na vztah, jsem se samozřejmě omluvila.


  7:27,  aktualizováno  31. března 2019 13:41