Ovládněte základy sólového sexu i rady pro pokročilé a vystřelte svou rozkoš do nadoblačných výšin.

Oslepneš, budeš neplodná, na rukou ti narostou chlupy… Když byla vaše babička mladá, ženy věřily spoustě mýtů o masturbaci a považovaly ji za něco špatného, nečistého nebo dokonce škodlivého. Od té doby se hodně změnilo.


Považujeme za normální, že jedna kamarádka vypráví u vína druhé o novém vibrátoru a jak si s ním užila hezký večer. Dávno víme, že k dobrému sexu nejsou nutně potřeba dva. Umíme si zařídit stejně božský orgasmus, jaký nám nadělují muži, a nestydíme se o tom mluvit.


„Když byl David na služební cestě, chtěl, abychom měli sex po Skypu,“ vypráví třicetiletá Denisa. „Začala jsem se sama sebe dotýkat, jenže vtom vypadl internet. Bylo mi to v tu chvíli úplně jedno, pokračovala jsem dál, a když se spojení obnovilo, oznámila jsem Davidovi, že už je po všem. Prostě jsem si užila sama se sebou.“


Přece jen ale pro většinu žen není masturbace natolik běžnou součástí života jako pro muže. Podle výzkumu sexuologů Petra Weisse a Jaroslava Zvěřiny občas masturbuje devadesát procent mužů, ale jen pětašedesát procent žen.


Důvody? Nemyslíte na sex tak často jako muži a trvá vám déle, než se vzrušíte (asi deset minut oproti jedné minutě, která stačí vašemu partnerovi). Na druhou stranu se vaše tělo bleskově připraví na další orgasmus. A další a další… Jen si představte, jak slastné zážitky máte neustále doslova na dosah ruky!


Přesto nejsou některé ženy zvyklé samy sebe laskat nebo věří, že je masturbace neuspokojí tak jako sex s partnerem. Třeba vás k častějším sólovým zážitkům přivede následující potěšující zjištění vědců: Pravidelná masturbace zlepšuje spánek, posiluje svaly pánevního dna, prospívá kardiovaskulárnímu systému a zlepšuje náladu. Pohodlně se uvelebte, ujistěte se, že vás nikdo nevyruší, a vaše bezstarostná jízda může začít.


  13:14,  aktualizováno  25. března 2019 19:24