Jsou dny, kdy nemít domácího mazlíčka po ruce, nemáte na koho promluvit. Zdá se, že vás partnerem dělí nepřekonatelná hradba ticha, která s přibývajícím časem jen mohutní. Ať už je příčinou vaší tiché domácnosti cokoliv, se špatnou náladou problém nevyřešíte.

S partnerem jste se nepohodli. Je jedno proč. Možná chtěl jet zase na dovolenou na hory, zatímco vy už marně několik prázdnin po sobě, prosazujete moře. A výsledek? Ocitli jste se v začarovaném kruhu: chodíte kolem sebe se sklopenýma očima, odvracíte hlavy.

Ten padouch! Ta hysterka! Oba jste skálopevně přesvědčeni, že s usmířením musí přijít ten druhý... „Dokud nepojedeme k moři, nepromluvím s ním,“ říkáte si a máte za to, že hrabu ticha zboří jen vysněné moře, zatímco váš partner čeká, až vás vztek přejde a zas budete milá.

Zkuste na to jít obráceně: Když jste spolu šťastni, problémy obvykle řešíte jako po másle, zatímco, když vládne blbá nálada, komunikace se nedaří. Jakmile zavládne u vás doma zase pohoda, najdete lehko i nějaké řešení. Podle psychologů je potřeba tři dny dodržovat následujících pět pravidel. Jejich pořadí můžete libovolně měnit, ale žádné byste neměla vynechat.