Nedívejte se na „nového“ muže pouze jako na potenciálního partnera, ale třeba jako na kamaráda. Vzdejte se představy, že šťastná žena může být jen ve vztahu. Dělejte to, co si přejete, nepodmiňujte to pouze na přítomnost muže.

Buďte trpělivá.

Dopřejte si čas skutečně ho poznat. Co se vám zdá zpočátku romantické a neodolatelné, může po několika měsících působit odpudivě. Pouze s odstupem času zjistíte, zda se jedná o oboustrannou upřímnost.Mluvte pravdu.

Nenamlouvejte nic jemu a především sobě. Že jste sama několik let, neznamená, že musíte kývnout na první možnou známost. Cítíte-li hned v počátcích, že to není ono, řekněte si vše otevřeně a ušetřete si zklamání.Proklepněte si ho.

Vystavte ho realitě. Schůzky za svitu svíčky dokážou omámit i naprostého pragmatika. Chcete-li zjistit, co vše máte společného, prožijte to spolu. Běžte si zaběhat, kupte lístky do divadla...Buďte tolerantní. S přibývajícími lety člověk nerad mění své zajeté koleje. Zralého muže opravdu nemá smysl předělávat k obrazu svému. Šlo by o ztracený čas a zcela zbytečně vynaloženou energii.Neklesejte na mysli.

Možná, že slečny o dvacet let mladší mají pevnější poprsí, pro vás však mluví ustálené životní názory, kariéra a patřičné zázemí. To jsou věci, které vám nikdo nevezme.


Bonus: Jakou roli hraje při seznamovaní věk? Jaké představy mají o svých partnerech zralé ženy v porovnání s mladšími konkurentkami? Čtěte na následující straně!