Obřad vašich blízkých může posílit nebo i rozcupovat na kousky váš vlastní vztah. Jak vyváznete bez újmy?

Kromě uzavření sňatku mezi dvěma milenci může obyčejná svatba, na kterou vás pozvali, zafungovat jako katalyzátor vašeho vlastního vztahu. Na vlastní kůži si to ověřila sedmadvacetiletá PR manažerka Monika.


„Když jsem dostala svatební oznámení od sestry, nadšeně jsem se zaradovala. Konečně mám příležitost ukázat svého Honzu celé rodině, navíc ve chvíli, kdy bude pěkně vyfiknutý! Hned vzápětí mě ale zchladila přítelova reakce. S trpitelským výrazem na tváři se mě zeptal, jestli je vážně nutné, aby tam chodil. Na moje příbuzné evidentně zvědavý nebyl. Nesmlouvavě jsem ho v den D navlékla do obleku a sama si vzala nové sexy šaty, abych na svatbě zářila. Honza se pak ale po celou dobu schovával u baru a já čelila palbě otázek od obou babiček i všech tetiček, kdy do toho taky konečně praštím. Když jsem se ohlédla k baru a uviděla svého znuděného vyvoleného nasávat pivo, dostala jsem sto chutí odseknout, že nikdy. A přitom jsem tajně doufala, že tahle svatba posune náš vztah někam dál. Dojatě jsem pak sledovala sestřina muže, jak Markétu něžně drží kolem pasu a rozdává úsměvy do všech stran. Z té veselky jsem odjížděla s otázkou, jestli jsem si vůbec vybrala správně.“


Časovaná bomba

Nezáleží na tom, jestli jste se svým partnerem o společném manželství někdy mluvila, nebo ne. Jakmile přijde pozvánka na svatbu, tohle téma se ve vašem vztahu prostě objeví. „Nejlépe svého partnera poznáte, když s ním vyrazíte na dovolenou, začnete s ním bydlet nebo spolu vyrazíte na svatbu,“ je přesvědčená svatební agentka Jana Hanzelková Kubáčová, která v sezoně obrazí i tři svatby týdně.


„Můžu vás ujistit, že když na slavnost dorazíte se svým přítelem, otázce typu ,A kdy přijde řada na vás?‘ se rozhodně nevyhnete. Klidně zvolte strategii ,usmát se a utéct‘, ale ten otazník ve vás zůstane. Ženy často totiž cizí svatbu vnímají jako výbornou příležitost, jak toto téma otevřít naplno.“ To se ale jejich partnerům nemusí vždy líbit a vaše časté narážky na vdavky tak vašeho milého můžou dohnat až k myšlence vzít nohy na ramena.


„Jakmile zábava pokročí do pozdějších hodin a stoupne promile alkoholu, často slýchám, jak se svatebčanky ptají svých partnerů, proč si je také nechtějí vzít, když je svatba tak úžasná věc,“ komentuje svatební expertka. „V devíti případech z deseti se přitom ptá žena a muž se snaží z odpovědi vymanit. Jenže pak často nastávají konflikty a hádky.“ Abyste předešla podobným situacím, sama si odpovězte, jestli po svatbě toužíte opravdu vy, anebo spíš vaši příbuzní či přátelé. Možná byste se s prstýnkem na ruce cítila lépe před pohledy svých vdaných přítelkyň nebo vlastní matkou, vašemu vztahu by to ale rozhodně zatím neprospělo.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:27