V tom, jak by měl vypadat ideální vztah, ve kterém se budete cítit šťastná, máte jasno. Co když má ale milý jiné představy? Víte, co potřebujete udělat, abyste právě teď v lásce souzněli?

Každý vztah je sice jiný, ale psychologové přesto tvrdí, že existují pouze tři základní způsoby, jak lidé projevují lásku a jak ji rozvíjejí. I o vás tedy platí, že jste ve vztazích buď úzkostná, vyhýbavá, nebo vyrovnaná. Většina lidí miluje pořád stejně bez ohledu na to, s kým zrovna randí. Váš přístup k lásce závisí hlavně na povaze, ale hodně vás ovlivnili také rodiče. Pokud jste si například v dětství byla jistá jejich láskou, nejspíš jste teď ve vztazích sebejistá a jen tak něco vás nevyvede z míry. Jestliže jste naopak měla dojem, že vás rodiče přehlížejí a musíte neustále o jejich přízeň usilovat, možná máte dodnes lásku spojenou s nejistotou a obavami. Nejspokojenější vztahy mívají vyrovnaní milenci, ale pokud už tušíte, že jste spíš úzkostná nebo vyhýbavá partnerka, neznamená to taky žádnou katastrofu. Existují snadné triky, díky kterým se v lásce začnete cítit bezpečněji. Milujete vyrovnaně? Možná právě svým klidem přitahujete muže z druhých dvou kategorií, a proto vám vztahy skřípou. Pomyslně si zaškrtněte všechna prohlášení, která na vás sedí, a zjistěte, do které kategorie spadáte. Na následujících stranách se potom dozvíte, co vaše láska zrovna teď potřebuje, abyste se vy i váš milý cítili ve vztahu naprosto šťastně.


1. styl lásky

? Mám ráda, když mě drahý v tramvaji obejme nebo se ke mně přitiskne na večírku. Když se procházíme, chci ho držet za ruku. Ať všichni vědí, že patříme k sobě!

? Nedokážu se na něj dlouho zlobit, vždycky mu rychle odpustím. Vlastně dokážu rychle odpouštět komukoliv.

? Když se milý s někým pohádá, stojím na jeho straně, i když třeba nejsem úplně přesvědčená, že má pravdu.

? Většinou jsem to já, kdo musí udělat první krok k usmíření.

? Jeho kámošky na Facebooku mě štvou. Nemusel by jich mít tolik a pořád si s nimi psát. Má přece mě.

? Měsíc před jeho narozeninami už mám vždycky přesně naplánováno, co mu koupím nebo kam ho vezmu na večeři.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:37