Podle průzkumu zdravotního on-line portálu euroClinix se celá desetina žen pokaždé během sexu potýká s nejistotou ohledně své tělesné vizáže nebo milostných dovedností. Podobnou úzkost prožívají jen pouhá 3 % mužů.

Odborníci se shodují, že je to dáno odlišnými nároky na ženskou a mužskou atraktivitu, které jsou v naší kultuře dosud pevně zakořeněné. Dobrou zprávou je, že nízké sebevědomí obvykle ženy s přibývajícím věkem opouští.

Desetina žen se během sexu vždy stydí za své tělo či dovednosti v milostných hrátkách, naproti tomu u mužů činí tento podíl pouhá 3 %.

Odhalila to aktuální studie zdravotního portálu euroClinix, jež se zabývala ženským sebevědomým a vnímáním vlastního těla při sexu.

„Tyto výsledky nejsou překvapující. Naše kultura dodnes klade v ohledu krásy nebo sexuální přitažlivosti více nároků na ženy. Příliš tomu neprospívá ani online prostředí, kde se to hemží fotkami sexy žen – často ovšem graficky upravenými –, které pak lidé začnou vnímat jako normu,“ říká Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který prodává a testuje erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Podle něj jsou kampaně propagující pozitivní vztah k vlastnímu tělu, i když není „dokonalé“ vzato obecným kulturním měřítkem, samozřejmě prospěšné, ale dosud bohužel nemají potřebný dosah ani rozsah, aby situaci zvrátily k lepšímu.

  19:00,  aktualizováno  31. března 16:48