Děsí se závazků

Nejspíš vás miluje nade vše a stvrdil to svatebním slibem. Větu: Dokud nás smrt nerozdělí... myslel zcela jistě vážně a po většinu dní si opakuje, že jste fantastická a lepší ženu pro život si nemohl vybrat. Přesto na něj přicházejí slabé chvilky, kdy ho právě ten závazek ‚na celý život‘ strašlivě děsí. Mužský mozek není naprogramovaný stejně jako náš. Pánové od puberty nesní o tom, jak se usadí s dívkou svých snů a zestárnou po jejím boku. Spíš se kochají představou, s kolika kočkami si stihnou užít, než jim bude 35. A trvá roky, někdy i desítky let, než se jim tyto představy podaří definitivně zapudit. Nikdy také nepřestanou snít o tom, že jim bude zase 25 let. Na období, které pro ně znamenalo mladickou svobodu a fantastické zážitky, není možné zapomenout. Pokud váš muž nečekaně přijde domů s lístky na rockový festival nebo začne projíždět katalog motocyklů, projevte pochopení a dopřejte mu tu radost. Ostatně vrátit se na chvíli do těch krásně bezstarostných let může být osvěžující i pro vás a s partnerem vás to sblíží.


Jde mu o peníze

Ani ženská emancipace ještě nestačila vytlačit roli mužů jako živitelů rodiny. Hluboko zakódovaný princip způsobuje, že vydělávat peníze a starat se o potřeby svých blízkých dává mužům pocit důležitosti. Pokud partnerka vydělává stejně nebo dokonce víc než oni, otřásá to lehce jejich sebevědomím, a i když to nepřizna­jí, dá jim práci se s tím vyrov­nat. Na druhou stranu si řada mužů přeje, aby jejich manželky či přítelkyně méně utrácely a naopak víc přispívaly do rodinného rozpočtu. Přestože to nepřiznají (považovali by to za projev své slabosti a nedostatečnosti), vysoké procento můžů by například uvítalo částečný úvazek nebo domácí práci u své partnerky, která se stará o dítě. Finanční stres dnešní nejisté náročné doby totiž pánové nesou těžce, je to další útok na jejich mužnost. Bohužel právě utajované oba­vy týkající se peněz mno­h­­dy spokojené manželství ohrožují a dokáží ho i zničit. V tomto případě tedy platí – pokuste se o tom se svým mužem hovořit.


Užívá si bez vás

Slyšela jste někdy večer od svého partnera sedícího u počítače větu: ‚Miláčku, jdi si lehnout, za chvilku přijdu‘? Možná ho nezdržela jeho oblíbená hra nebo surfování na internetu. Více než polovina šťastně zadaných mužů pravidelně onanuje. Své intimní chvilky si užívají zcela diskrétně. Utajení je na místě. Pro část žen je představa masturbujícího partnera velmi nechutná, další část by po takovém zjištění propadla panice, že pro svého chlapa už není dost sexy, když si ‚to‘ dělá sám. Můžeme ale zůstat v klidu – s námi ženami to nemá nic společného. Je to zcela přirozený jev, muži jenom potřebují vyventilovat přemíru testosteronu.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36