Na dnešní lásky číhají pasti, o nichž se vaší matce nesnilo. Jak se jim vyhnout?

Lidé se zamilovávají pořád stejně, ale okolnosti vztahů se mění. Když vaší matce odjel milý na vojnu, mohla si s drahým vyměnit nanejvýš pohled nebo dopis a láska snadno vyprchala. To když se dnes kilometry postaví mezi vás a přítele, klidně se díky mobilu zasypáváte smrští esemesek a jste stále v kontaktu.

Potíž je v tom, že se vám pak po sobě ani moc nestýská, takže láska taky snadno vychladne. Je fajn, že stačí stisknout několik tlačítek a drahocenného zastihne vaše milostné vyznání uprostřed pracovní porady, když si však nedáte pozor, pomocníci jako mobil, internet či zrychlený způsob života se klidně obrátí proti vám a vaší lásce jen uškodí. Nechcete o ni zbytečně přijít? Čtěte, co od moderních rušiček lásky čekat a jak je chytře využijete pro své milostné štěstí.

1. rušička lásky: Mobilní telefon


Pokud přístroj nevypnete, jste k dosažení kdykoli a kdekoli. Ještě před dvaceti lety si ženy takhle těsný kontakt s milovaným ani nedokázaly představit. Díky esemeskám sice můžete milému bleskově sdělit všechno, co se vám honí hlavou – od „kup konzervu pro psa“ po „miluju tě“, jenže mobilní telefony dokážou lásku také nabourat. Jestliže si například zvyknete po esemeskách flirtovat s bývalým spolužákem, můžete si zadělat na vztahové zemětřesení. Třeba s dotyčným nespíte a nemáte to ani v úmyslu, jenže když se vám milý nabourá do mobilu a pikantní zprávy objeví, nejspíš budete okamžitě obviněna z nevěry.

Až sedmdesát procent bokovek praskne právě takhle! Majetnický partner vás navíc prostřednictvím mobilu může neustále kontrolovat. „Petr se mě pětkrát denně vyptával, kde zrovna jsem,“ svěřuje se pětadvacetiletá knihovnice Simona. „Poslouchal zvuky v pozadí a vyptával se: ,Jedeš tramvají? Kam, za kým?’ Štvalo mě to, připadalo mi, že mi vůbec nedůvěřuje. Navíc jsem se na něho už ani nemohla těšit, když jsem s ním každé dvě hodiny mluvila jako u výslechu. Nakonec jsem se s ním rozešla hlavně proto, že mi ty věčné telefonáty lezly na nervy.“

I když vás svrbí prsty, nepište milému tři zprávy za hodinu, protože neustálá „kontaktáž“ ho dřív nebo později otráví. Navíc když si všechny denní novinky ihned nahlásíte esemeskou, nebudete už mít spolu o čem povídat z očí do očí. Občas proto přístroj úplně vypněte nebo nechte příchozí hovory padat do hlasové schránky. Když drahého naučíte, že vám nemůže kdykoli zavolat, budete pro něj vzácnější a víc se budete jeden na druhého těšit.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:59