Spát nahá - přijde vám to bláznivé? Ale je to zdraví prospěšné!

Už odmala nám naše maminky a tatínkové říkali, ať se nezapomeneme obléknout, dát si ponožky, a pořádně se zachumlat pod peřinu. Ale co když to není úplně tak zdravé, jak jsme si všichni mysleli? Nahota je pro člověka přirozená a spát nahá není nic škodlivého. Tedy pokud tomu přizpůsobíte okolní podmínky. Máme pro vás 4 důvody, proč spát nahá!

1) Zhubnete


To je nějaká kachna? Ale kdepak! Bez pyžama či noční košile totiž v posteli opravdu můžete něco shodit. Když se vaše nahé tělo během noci ochladí, nejen že se zrychlí krevní oběh, ale také klesne hladina kortizolu. A ten u mnoha žen mj. vyvolává šílenou chuť k jídlu. Pokud tak nechcete v noci vyjídat ledničku, měla byste spát nahá! Navíc také snížená hladina kortizolu znamená odbourávání stresu a tím vhodnější podmínky pro správnou funkčnost organismu. Dejte si jen pozor na to, abyste nenastydla.

2) Partner bude nadšený


Ukažte nám muže, který nemá rád nahé ženské tělo. Asi se shodneme na tom, že jich moc nebude, že? A když jde o vašeho milujícího partnera, určitě ho potěší, když vás ráno uvidí nahou, nebo bude v noci cítit vaše nahé tělo. Váš sexuální život může spaní bez oblečení jen zlepšit.

NÁŠ TIP: 3 tipy, jak si zajistit lepší a klidnější spánek

  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:27