Zvýraznění kontur, vyhlazení vrásek a rozjasnění pleti – díky správné technice může být anti-age péče skoro zadarmo. Zkuste jednu z pěti minimasáží pro mladší vzhled.

Relaxační kroužení

Vyzrajte na vrásky. Pomůžou krémy, ale i špenát a ořechy

Průměr pomyslných kroužků, které budete provádět na čele, tvářích a partiích kolem očí směrem zevnitř ven, by měl být asi tři centimetry. Napětí v obličeji zmizí – a stejně tak i drobné otoky.

Postup: Prostředníček a prsteníček přiložte doprostřed čela a nechte klouzat krouživými pohyby po obličeji. Kolem očí ale postupujte velmi jemně.

Osvěžující poťukávání

Kdykoliv si vzpomenete, proklepejte si špičkami prstů obličej. Povzbudí to prokrvení pokožky, která tak získá svěží růžovou barvu. Proklepávání je opravdový životabudič, který můžete klidně zahrnout do vaší každodenní ranní rutiny. Naneste hydratační krém, proklepejte si v rychlém tempu obličej – a ospalost je ta tam!

Na problematickou pokožku, vrásky i nepěkné vlasy. Využijte sílu olejů

Postup: Špičkami prstů v rychlém rytmu proťukávejte tváře. Prsty se dotýkají kůže jen zlehka, ruce se přitom pohybují souběžně.

Uvolňující hlazení

Jemnými hladivými pohyby začíná každá masáž. Naneste jemný masážní olej nebo krém. Hlazení uvolňuje nahromaděnou tekutinu v pojivových tkáních.

Postup: Olej nebo krém zahřejte mezi dlaněmi, krátce je přiložte na obličej a pak postupujte hladivými pohyby od středu do stran.

Zpevňující pomačkání

Tenhle hmat je trochu razantnější. Svůj původ má v klasické masáži zad a slouží k uvolnění svalstva. Technika, která podporuje prokrvování, se ale také výborně hodí pro malou masáž unaveného obličeje.

Postup: Zvolenou zónu sevřete mezi palec a ukazováček a kůži s malou půlotáčkou popotáhněte opatrně směrem ven. Lehký tlak má osvěžující účinky a zpevňuje tváře a čelo.

Nabíjející akupresura

Jste ve stresu? Díky akupresuře se můžete „hodit do pohody“ během chvilky. Dodá vám nejen novou sílu, ale zjemní také vrásky. Stačí jenom trochu přitlačit.

Postup: Naneste si na špičky ukazováčků trochu krému nebo séra na obličej. Pak je přiložte na pravý a levý koutek úst a zlehka na tahle místa po dobu 20 vteřin vyvíjejte jemný tlak.