Kazí vám náladu slané koláče v podpaží nebo vás provází nepříjemný závan? Víme, jak zařídit, aby se tyhle trapasy už nikdy neopakovaly.

Když cítíte odér, sáhněte po...


… voňavém deodorantu.


Tyhle přípravky sice pocení nezastaví, ale postarají se o nepříjemný zápach. Jak? Bakterie, které odér způsobují, buď zabijí, nebo nepříjemný pach překryjí svojí vůní. Do téhle skupiny patří i všechny přírodní přípravky, které sice dokážou pot nasát, ale orosenému podpaží jako takovému nezabrání.


Tip: Už jste někdy slyšela o krémových deodorantech? Vyrábí je třeba značka Fine (Ingredients). Obsahují kakaové máslo, kokosový olej, bambucké máslo a esenciální oleje. Předcházejí nepříjemnému pachu a navíc i opečují pokožku. A jak se používají? Jednoduše je vetřete do podpaží.Když nechcete řešit propocené oblečení, použijte…


… výkonný antiperspirant.


Ten totiž zvládá pocení potlačit díky svým aktivním složkám, jako je třeba chlorid hlinitý, které na čas zablokují potní žlázy – a kůže pak zůstává suchá. Nejnovější technologie však nabízejí ještě něco navíc: Vůně sprejů se uvolňuje postupně podle toho, jak moc se fyzicky namáháte nebo jak velkému stresu zrovna čelíte. A skutečnost, že ochrání oblečení před zažloutlými a bílými skvrnami, je milým bonusem.


  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:13