Existuje jeden den v měsíci, kdy máte nejvíc sil a sex-appealu. Jak si ho spočítáte a co všechno se vyplatí na tohle datum naplánovat?

Příroda je mazaná a ví, že aby lidstvo přežilo, musí samice připadat samcům nejpřitažlivější ve dnech, kdy má největší šanci otěhotnět. I když muž momentálně o plození dětí vůbec nestojí, prastarým instinktům se těžko vzepře, a nejvíc po vás tedy touží ve vašich plodných dnech, kdy jste pro něj nejvíc sexy. Jak to? Ovulace probíhá většinou mezi dvanáctým a čtrnáctým dnem od začátku poslední menstruace, tedy uprostřed menstruačního cyklu (neplatí to ale, pokud užíváte hormonální antikoncepci!), trvá čtyřiadvacet hodin a v lékárně seženete i ovulační testy, které určí přesnou dobu. Během plodného období jinak voníte a dokonce se vám mění postava a chování. To všechno proto, abyste se stala pro muže ďábelsky přitažlivou!


Vyniknou vaše křivky

Když si při ovulaci změříte obvod pasu, zřejmě vám vyjde o něco menší číslo než o týden dřív. (Štíhlý pás je pravěký signál pro muže, že žena ještě není těhotná). Současně se vám napnou a zakulatí ňadra, takže vypadají větší a symetričtější. I když jde jen o nepatrné změny, kterých si nejspíš v zrcadle ani nevšimnete, muži je zaznamenají. A obzvlášť to platí v teplých měsících, kdy postavu nemaskujete volnými svetry a kabáty. Vědci z newyorské University at Albany navíc dokázali, že když ovulujete, mužským připadáte svůdnější dokonce i na fotkách! V rámci svého výzkumu ukazovali dobrovolníkům fotografie ženy v různých fázích menstruačního cyklu a většina pokusných chlapíků označila ženu za nejpřitažlivější právě na fotkách pořízených během její ovulace!


Neodolatelně voníte

Ráno se od vás přítel nechtěl odtrhnout a v práci se kolem vašeho stolu také neustále „nenápadně“ ochomýtal kolega? Za tenhle cirkus můžou feromony čili přírodní chemikálie, které tělo vylučuje, aby přivábilo jedince opačného pohlaví. A právě při ovulaci jich vyrábí nejvíc. Aby vědci sílu feromonů prověřili, udělali dnes už klasický pokus – dali mužům očichat zpocená trička ovulujících a neovulujících žen. A nejvíc jim voněly ženy, které zrovna měly plodné dny. Nedivte se také, jestliže milý právě v tomto období bezdůvodně žárlí na vašeho kamaráda nebo zničehonic projeví přání doprovodit vás na party s kolegy z práce, kam byste ho jindy nedostala ani párem volů. Ovulující partnerku si totiž muži nevědomky mnohem víc hlídají. Chce teď být pořád s vámi? Využijte toho a vylákejte ho někam, kam se mu obvykle moc nechce. Co třeba oběd u vašich?


  6:16,  aktualizováno  31. března 2019 13:31