Nenajdete si přes den čas na ‚šlofíka‘? Pak se vám budou hodit naše tipy na dobití energie.

Přichází to každý den mezi druhou a třetí hodinou odpoledne. Oči se vám klíží, myšlenky bloudí kdovíkde a činnosti, které ráno zvládáte jako nic, jsou najednou nepřekonatelnou překážkou. Jako první pomoc saháte zpravidla po sladké dobrotě nebo po kávě silné tak, že by porazila i vola. Jenomže nabytá bdělost vám vydrží jen chvíli. Potom jste unavenější než kdy dřív. A protože máte práce nad hlavu, k vyčerpání se přidává podrážděnost a mizerná nálada. Zhruba po hodině se jako zázrakem proberete a pokračujete dál jakoby nic, přesto vás trápí myšlenka, jak napříště podobnému utrpení předejít. Útlum uprostřed dne je přirozený, obzvlášť v letním vedru – tělo zkrátka nevydrží jet na plné obrátky celý den. Přesto vám nabízí me několik účinných metod, jak své trápení zkrátíte na minimum.¦ Každodenní změna

Jeďte do práce jinou cestou, na obědě si sedněte na opačný konec jídelny než obvykle, na pracovní plochu počítače dejte nové pozadí.

Dobíjecí účinek: Rutina a stereotyp působí jako sedativum a nekonečné opakování vás okrádá o duševní svěžest. Naproti tomu i malé změny nutí mozek ke zvýše­né pozornosti a podporují čilost.


¦ Volte optimismus

Zbavte se vzteku – na šéfa, na sebe samotné a hlavně na to, co dnes musíte udělat. Místo brblání se na věci podívejte pozitivně. Neříkejte si: „Zase musím zaplatit složenky“, ale „Konečně budu mít vyrovnané dluhy.“ – nezní to lépe?

Dobíjecí účinek: Pozitivní myšlení zbavuje organismus napětí a přepne vás z režimu ‚přežívám‘ do režimu ‚užívám si‘. Změňte ubíjející ‚musím‘ v osvobozující ‚chci‘ a získáte novou sílu.


  10:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:28