Milujete horská panoramata, slunce a svěží vítr na kopci i grog v baru dole u lanovky? Než ale vyrazíte na hory, připravte na zimní jízdu také pleť, vlasy i tělo.

Věděla jste, že největší výskyt depresí je právě v lednu a únoru? Nejlepší prevence? Vyrazit do výšin! Při návratu budete nejen šťastnější, ale i krásnější… Ve vysokých polohách totiž panuje vysoká koncentrace ozonu. Ten na rozdíl od kyslíku, který běžně dýcháte, obsahuje ještě třetí atom kyslíku. Jakmile tenhle léčivý prvek dostanete do plic, pleť se prokrví a kožní buňky se začnou tetelit blahem.

Pleť


Při zimních radovánkách si ale dejte pozor – UV záření je tady několikanásobně silnější než v nížině! Proto než namažete lyže, namažte nejdřív tvář i rty krémem nebo tyčinkou s vysokou UV ochranou!

Je v zimě potřeba hydratovat? Ano! V důsledku nižších teplot se totiž snižuje produkce mazu, což vede k vysušování kůže. Největším zabijákem hydratace je ovšem topení – vzpomeňte na ten pocit, kdy na horské chatě neustále jedou radiátory na plné pecky a vy se uprostřed noci budíte s ucpaným nosem a přesušenými rty… Vyprahlou pouští procházejí i buňky vaší pleti…

Co použít? Hutnější textury hydratačních krémů budou lepší než gely. Anebo zkuste osvědčenou radu od módní návrhářky Margherity Missoni: „Na horách spím se zvlhčovačem vzduchu, který si vozím s sebou…“

Pokud jste se však z hor vrátila ošlehaná mrazivým větrem, vyplatí se nechat kůži odborně ošetřit. „Pomáhá zejména hloubková hydratace kyselinou hyaluronovou. A když navíc pozorujete ve tváři popraskané žilky, volila bych ošetření pleti cévním laserem Vbeam,“ dodává korektivní dermatoložka Katarína Třísková z MEDICOM Clinic.

  12:00,  aktualizováno  31. března 14:26