Kudrnaté, monotónní, matné…Máte pocit, že i kdybyste do vlasů vmasírovala půl lahve oleje, bude vaše pokožka stále vysušená, a vlasy mdlé a bez lesku? Pak jste se nejspíše narodila s přirozeně suchými vlasy.

U některých žen je produkce mazu ve vlasovém váčku nižší, proto jsou jejich vlasy bez lesku, snadno se lámou a třepí. Vlasy se mohou vysušit také působením vnějších vlivů jako je nadměrný chlad, horko nebo vítr.

Suché vlasy potřebují péči více než ostatní typy vlasů. Rozhodně je nemyjte každý den, stačí dvakrát až třikrát za týden. Častým mytím byste je ještě více vysušila, jelikož tak vlasy zbavujete přirozeného mazu, který udržuje vlasy zdravé a přirozeně lesklé. Vždy používejte produkty určené pro suché vlasy. Takovéto přípravky jim dodají potřebnou hydrataci a živiny.

Externí obrázek

Jak pečovat o suché vlasy?

Samozřejmě byste měla začít šamponem, který zajistí smytí všech používaných vlasových produktů a nečistot vytvořených od posledního umytí. Namísto aplikace do celé délky vlasů šampon vmasírujte pouze k pokožce hlavy. Nejen, že je tento způsob účinnější, dokonce si dopřejete příjemnou masáž hlavy, která napomáhá růstu vlasů a jako bonus je skvěle uvolňující.

Po vymytí šamponu použijte kondicionér. Tady platí pravidlo „čím více, tím lépe“. Nejen, že dodá vašim vlasům krásný lesk a hydrataci, ale také vám usnadní rozčesávání a méně vlasů tak skončí v hřebenu.

Pokud máte času více, je nejlepší jednou za čas použít hluboce hydratační masku. Aplikaci masky doporučujeme minimálně jednou týdně. Nechte masku působit, zatímco budete číst časopis nebo dohánět díly vašeho oblíbeného seriálu.

Externí obrázek

Ty statečnější z vás mohou použít pro smytí kondicionéru či masky studenou vodu, která napomáhá udržet hydrataci ve vlasech, což zabraňuje krepatění!

Vždy je lepší používat kompletní sadu výrobků, které jdou ruku v ruce. Řada hydratačního a vyživujícího šamponu, kondicionéru a vlasové masky Garnier Botanic Therapy Coco Milk & Macadamia je složena z čistě přírodních ingrediencí a tvoří tak ideální kombinaci, která nesmí ve vaší koupelně chybět.

Externí obrázek

  16:31