Líčení je pro ženy ve většině případů každodenní rutinou. I přesto, že se zkrášlujeme téměř neustále, stejně tu a tam šlápneme vedle. Podívejme se společně na největší make-up prohřešky a vyvarujme se jim jednou provždy.

Všeho moc škodí

Známé rčení, které v případě líčení platí dvojnásobně. Pokud se rozhodnete pro nápadnější make-up, zvýrazněte pouze jednu část obličeje. Vyhnete se tak lacinému vzhledu lehké děvy. Když tedy zvolíte kouřové oční stíny, vyhýbejte se extravagantním odstínům rtěnek. Zvolte nude neboli tělové tóny. Vedle nešlápnete ani s čirým leskem na rty.

Letošním jarním trendem číslo jedna jsou však šťavnaté rty v barvách lučního kvítí. Vizážisté doporučují k výrazným rtům oči již nelíčit. Pokud je pro vás však nemyslitelné vyjít z domu bez řasenky, postačí jedna, maximálně dvě vrstvy mascary. Řasy po vzoru mrkací panenky jsou dávno pasé.

S make-upem opatrně

Je s údivem, kolik žen si stále nedokáže vybrat vhodný make-up. S tím souvisí nejen barevnost, ale i krycí schopnosti. Hutná konzistence sice schovají i větší nedostatky, ale pleť pod jejich nánosem nemůže dýchat, ucpávají se póry, vzniká akné. Navíc pokožka nevypadá přirozeně. Působí jako umělohmotná busta. Vhodnější alternativou ke sjednocení tónu pokožky jsou BB či CC krémy. Jejich lehčí konzistence, pleť nedusí. Mají naopak blahodárné účinky. Největším benefitem je, že hydratují. Nejsou příliš krycí, k zamaskování neduhů postačí použít korektor.

Kosmetický tip: Ideální barevnost poznáte, když malé množství make-upu rozetřete na hřbet ruky. Jestli barva splyne s barevným odstínem pokožky, našla jste ten pravý výrobek. Jakákoliv, i drobná barevná odlišnost je špatně.

Tváře jako Marfuška

Zdravě vypadající pleť obličeje se neobejde bez sladkých ruměnců. S tvářenkou ale opatrně. Mnoho žen jí nanáší ve větší míře než je třeba. Následně vypadají jako Marfuška z pohádky Mrazík. Až si příště budete aplikovat tvářenku, štětec před přiložením na lícní kosti oprašte od přebytečného pudru. Můžete “fouknout” nebo poklepat o ruku. Tváře získají jen lehký nádech. Pozor na na část pokožky kolem vlasů. Zde bývá největší problém s přechodem tvářenky.

Pozor na příliš nápadné obočí

Krásné upravené obočí je stále trendy záležitostí, ale doba, kdy mělo být dominantou obličeje, je pryč. Dnes je populární lehce zvýrazněné obočí přirozeného vzhledu. K tomu postačí řasenka na obočí. Pracuje se s ní snadno a s perfektní přesností. Kromě toho, že obočí dodá vytouženou barvu, chloupky také zafixuje. Jestli potřebujete obočí v místech dokreslit, použijte tenkou tužku v přírodním odstínu. Nakonec rozetřete kulatým štětinovým kartáčkem.

Kontrola výsledného efektu

Umělé osvětlení v koupelně může výsledek líčení zkreslovat. Abyste se vyvarovala kosmetickému faux pas, vždy po zkrášlení zkontrolujte tvář na přírodním světle. Stoupněte si před okno, podívejte se, jestli veškeré použité produkty spolu korespondují. Speciální pozornost si zaslouží především přechod make-upu v oblasti krku. Pokud si všimněte, že make-up je až příliš výrazný, zbavte se přebytků za pomoci vatového polštářku či širokého plochého štětce.

Témata: kosmetika, líčení