Vlhké jarní počasí má neblahý vliv na vlasy: kroutí se a účes pak nedrží. Jak si s tím poradit?

Hydratujte


Pokud se vám zdá, že vaše vlasy jsou ještě nepoddajnější, než kdy předtím, svědčí to o tom, že jim chybí voda. Jsou dehydrované, struktura vlasu je otevřená a proto tedy více přijímá vlhkost z okolního prostředí. Vlas se začne kroutit, vlnit a poletovat okolo hlavy. Proto vždy sáhněte po hydratační péči – šampónu, kondicionéru i masce, která dodá vlhkost hluboko do struktury a vlasové kutikuly uzavře.

Nechoďte spát s mokrou hlavou


Když jsou vlasy mokré, jsou křehké a více náchylné na poškození. Když usnete s mokrou hlavou, tak se vlasy při spánku velmi rychle zacuchají, dokonce se můžete probudit až s dredy, které se jen velmi těžko rozčesávají. Raději si vlasy vyfoukejte – teplem se vlas narovná, vyhladí a bude odolnější.

Používejte speciální anti-frizz přípravky


Na trhu existují speciální protikrepatící pečující přípravky, které se v podobě krému nebo séra používají po umytí do délek vlasů. Vlasům dodají výživu, uhladí je a také chrání před tepelnou úpravou při foukání nebo při žehlení. Uhlazující krémy můžete ale použít i mezi mytím, kdykoliv když cítíte, že je venku vlhko nebo že prší.

  7:00,  aktualizováno  31. března 16:46