Mytí vlasů vypadá jednoduše. Ale podle kadeřníků ho většina z nás dělá špatně. Jak by měl vypadat správný postup? Dodržujte tyto tři základní kroky!

1.První mytí šamponem

Prvním mytím si smyjete nečistoty z povrchu vlasu. Šampon do vlasové pokožky vmasírujte bříšky prstů. Stačí mýt jen pokožku hlavy, konce drhnout nemusíte. Vlasy oplachujte nejlépe v záklonu, šampon tak spláchne nečistotu z celých délek a vaše hříva se navíc nezacuchá.

2.Druhé mytí šamponem

Je to sice krok navíc, ale je velmi důležitý a nikdy byste ho tak neměla vynechat. Vlasy, které se při mytí „otevírají“, při něm myjete zevnitř. S množstvím šamponu to nepřehánějte. Stačí vám zhruba velikost vlašského oříšku. Záleží na délce i hustotě vlasů. Oplachování by mělo vypadat stejně, jako při kroku jedna.

3.Závěrečná péče

Jako poslední byste měla použít kondicionér. S jeho pomocí čistý vlas „uzavřete“. Občas je dobré ho nahradit maskou, která dodá ještě lepší výživu.  Vlasy umyté šamponem nejdřív lehce vysušte ručníkem, vymačkejte z nich přebytečnou vodu. Kondicionér nebo masku pak aplikujte do délek vlasů, ne k hlavě, jinak by vám při foukání plihly. V době, kdy kondicionér působí, je dobré si vlasy rozčesávat. Je to šetrnější než česání vysušených vlasů. Na závěr péči důkladně vymyjte!