Na polibky Ryana Goslinga vzpomínají všechny jeho filmové partnerky. Nejčerstvěji Emma Stone ze snímku Gangster Squad – Lovci mafie. V čem ještě vyniká?

1. Miluje samotu

Tenhle jedenatřicetiletý Kanaďan si nepotrpí na divoké party, ochranku ani hvězdné manýry. Má jen pár blízkých přátel, a když může, spokojeně se zašije do své nory a užívá si samotu. „Jako dítě jsem si zvykl být hodně sám. Ve škole mě spolužáci šikanovali, proto mě máma začala učit doma. Možná od té doby trávím volno nejradši sám, pokud tedy nejsem zrovna zamilovaný,“ směje se herec.


2. Když nehraje, zpívá

Už v devíti letech porazil svým hlasem sedmnáct tisíc konkurentů a získal roli v kabaretu Mickey Mouse Club spolu s Britney Spears. Od chytlavých dětských melodií přešel do indie rocku a před šesti lety společně s kamarádem Zachem Schieldsem založil kapelu Dead Man's Bones. Do nahrávání prvního alba ale vpadl Ryanův prudký hollywoodský úspěch, takže desku vydali až předloni.


3. Lichotí svým ex

Za největší lásky svého života považuje Sandru Bullock, kterou okouzlil při natáčení filmu Vzorec pro vraždu, a Rachel McAdams, s níž se sblížil zase během filmování Zápisníku jedné lásky. S rozněžnělým pohledem o svých bývalkách vypráví dodnes, ačkoliv už přes rok randí s Evou Mendes, která je o šest let starší.


4. Zachraňuje Newyorčany

Nedávno strhl z vozovky na chodník novinářku Laurie Penny, na kterou se na Šesté avenue řítil taxík, a zachránil jí tím život. Později zasáhl do pouliční bitky, aby pomohl jednomu muži. Svou pověst dobráka si přitom vybudoval, už když si pořídil psa George z útulku a také když vyrazil do Ugandy a Čadu pomáhat uprchlíkům.