Příliš velké plány vám dlouho nevydrží – po pár týdnech jste otrávení a bez motivace. Jděte na hubnutí se zdravým rozumem a konečně uspějete! Máme pro vás pět zaručených tipů, na které byste přišla i sama, jak zhubnout jednou provždy!

1. Kupte si permanentku do fitka


Bez sportu to nepůjde a předplacené tréninky jsou ta nejlepší motivace. Ve větších posilovnách máte k dispozici jak posilovací stroje, tak všemožné pomocníky pro aerobní cvičení – rotopedy, běhací pásy, steppery a další.

Mějte na paměti: Vaším cílem by nemělo být pouze odstranění tuku, ale i vytvoření svalové hmoty. Svaly (a nemusí být nijak velké) totiž budou spalovat tuky i ve chvílích klidu nebo ve spánku. I proto je nejvhodnější cvičení ve fitness centru a ne třeba samotný běh či jízda na kole. Pokud to se změnou postavy myslíte opravdu vážně, nechte si trénink sestavit odborníkem přesně na míru. Trenér vám dá i spoustu užitečných rad o stravování a nutném odpočinku.

Čtěte také: Vyberte si cvičení podle znamení horoskopu

2. Vystihněte aerobní fázi


Méně někdy znamená více! Tělo spaluje tuky tehdy, když se tepová frekvence pohybuje v tzv. aerobním pásmu. Při vyšším zatížení, kdy je tepová frekvence vyšší, se sice zlepšuje kondice a fyzická odolnost, pálení tuků ale není tak výrazné. Proto jsou výbušné a namáhavé aktivity jako třeba squash či spinning pro hubnutí méně vhodné než pomalý běh či rychlá chůze.

Jak poznám správnou zátěž: Aerobní pásmo je stanoveno v rozmezí 50–70 % vaší maximální tepové frekvence. Tu přibližně spočítáte tak, že z 220 odečtete svůj věk. Správné zatížení jednoduše poznáte tak, že nejste příliš zadýchaní a můžete při pohybu mluvit.

  17:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:21