Rady, které vám slibují sexy letní vlasy, bronzově opálené tělo a sametově hladkou pleť, nemusí být přesně to, co zafunguje na vás. Takže teď si ujasníte, kde leží vaše krásná pravda.

1. Po opalování se nemáte koupat - pravda

Vaše pokožka se neustále obnovuje, a tak se své horní vrstvy zbavuje stejně lehce jako vařená brambora okoralé slupky. Tento krutý kožní zákon se vztahuje i na opálenou kůži. Žhavé sluneční paprsky nebo samoopalovací krémy pozlatí křehkou kůži pouze na povrchu. Udržet si bronzový vzhled je proto umění; proti opálení totiž pracuje hned několik běžných hygienických úkonů, třeba dlouhá koupel ve vaně s horkou vodou, která pleť vysušuje, takže se víc loupe, a vysušující mycí gely. Výkonným nepřítelem čokoládové pleti je i depilace žiletkou. Ostré břity, které zbavují tělo chloupků, vás taky rychleji zbaví opálení. Obrousí vám ho i běžný tělový peeling.

Tip: Když si chcete udržet bronzovou kůži, dejte přednost krátké vlažné sprše, vynechte žínku či houbu a místo sprchového gelu zkuste sprchový olej. Opálení se také lépe udrží v hydratované kůži, protože ta se méně loupe. Vyživujte si proto pokožku tělovým mlékem.


2. Citronová šťáva zesvětluje vlasy - pravda

Slunce vám prožíhalo hřívu a vy hodláte jeho živelnou práci dotáhnout v trend? Pokud jste spíše plavá a chcete mít ještě sexy prosvětlené prameny, skutečně můžete vsadit na citronovou šťávu. Namočte malířský štětec do šťávy z čerstvě vymačkaného citronu a potřete jím proužky vlasů rovnoměrně kolem celé hlavy. Barvení si můžete usnadnit čepicí na melírování vlasů. Pomocí háčkovací jehlice vylosujete trsy vlasů, které chcete kolorovat. Dobře budete vypadat, když zesvětlíte prameny kolem obličeje – světlejší odstín vlasů vaši letní pleť ještě zjemní. Pomazanou kštici vystavte na tři hodiny slunci. Tento postup zopakujte ještě další tři dny, ale ne déle. Pozor! Z tohoto vlasového receptu jsou tmavovlásky diskvalifikovány! Citronové čarování se na tmavší odstín kštice špatně chytá a v horších případech se pruhy promění v jedovatě oranžovou.

Tip: Ošetřete hřívu regeneračním balzámem pro barvené a tónované vlasy.


3. Váš šampon je prostě dobrý –  i v létě - pustá lež

Právě jste vylezla z moře a chystáte hřívě šamponovou očistu v hotelové chlorované vodě? Kosmetičky vás varují: tento úkon může znamenat pro vaše kadeře šok! Běžný vlasový šampon zbaví vaše prameny přirozeného mastného filmu a chlorovaná voda z kohoutku v přímořském letovisku je navíc ještě pořádně vysuší.

Tip: Hodláte-li se se svou hřívou shledat v plné délce či pevnosti i na podzim, vyplatí se vám v létě používat mycí a zároveň vyživovací věci, na které běžně kašlete. Takže si najměte letního vlasového ochránce.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:41