K péči o vlasy už toho bylo napsáno dost. Jenže pak tu jsou chyby, kterých se dopouštíme každý den a nevíme o tom. Vyvarujte se těchto malicherností, jenž vaše kučery zeslabují a zbytečně dráždí.

Nejsou to sice naprosté průšvihy, co se týče péče o vaše vlasy, můžete si je však naprosto zbytečně poškozovat a to dlouhodobě. Mrkněte na 10 prohřešků, které dobrovolně pácháme na své hřivě:


1. Hromada šamponu

Jak jistě víte, v přípravcích na vlasy je mimo chemie i dost mycích látek, které mají vaše lokny vymydlit dočista. Jenže právě tyto složky je dost zatěžují tím, že jim z vlasové pokožky berou přirozené oleje. Řešení je jednoduché. Nepoužívejte zbytečně moc šamponu. Stačí opravdu jen málo.


2. Kartáčování za mokra

Jeden z nejhorších prohřešků, který svému porostu můžete udělat. Nechte je proto lehce proschnout a používejte kartáče s řídkými zuby nebo si pořiďte tangle teezer. Pokud máte dlouhé lokny, určitě používejte kondicionér, který s rozčesáváním pomůže. Dejte si však pozor i na turban z ručníku. Snažte se do něj vlasy moc těsně nezamotávat. Mokré jsou totiž o mnoho křehčí a snadněji se lámou.


3. Čisté nástroje

Své kartáče, hřebeny, sponky i gumičky byste měla mít čisté. S různými přípravky se vaši pomocníci proměňují v živou půdu pro bakterie, které pak mohou ovlivňovat vlasovou pokožku a ohrozit zdraví a vzhled vašich loken. Odstraňujte vlasy z kartáčů po každém použití a nástroje vypucujte jednou za měsíc. Stačí ve vodě rozpustit trochu jedlé sody, namočit kartáče a hřebeny jen na pár minut. Obejdete se tak bez chemikálií.


4. Moc chemie

Barvení, zesvětlování, trvalé ondulace, moc přípravků na úpravu, to vše ničí vaši chloubu. Ujistěte se, zda váš kadeřník používá to nejlepší a to stejné udělejte doma. Vybírejte mezi kvalitními připravky. Vaše vlasy vám poděkují.


5. Neustálé stahování

Drdoly a spletence jsou stále na výsluní. Ale pokud své lokny takto mučíte každý den, výrazně zvyšujete riziko poškození. Hříva se bude více lámat a třepit. Proto používejte pomocníky, které jim tak neubližují. Objemné a měkké gumičky a plastové hřebínky jsou lepší, než kovové sponky a skřipce. 


Pokračování na další straně!


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:07