Jsou věty, které byste si i v té největší hádce měla odpustit! (A on taky!)

Ať už se to vyřeší

Zametání všeho pod koberec není řešení. Samo se nevyřeší nic. Když problém necháte být, stává se z něj větší a větší bublina, která prostě jednoho dne praskne a důsledky nebývají příliš pozitivní. Řešit problémy je nutné nejen ve vztazích.

Je to tvoje chyba

Bez ohledu na to, zda je či není zodpovědný váš partner, tato věta nikdy neskočí dobře. Přehodit odpovědnost na druhého je samozřejmě jednodušší než přiznat svou vlastní chybu. Ale opravdu za všechno může jen váš partner?

Dělej si, co chceš

Tuto větu vlastně ani nemyslíte vážně. Toto prohlášení může vyznít tak, že vás vlastně ani nezajímá, co partner dělá a co bude dělat. V zápalu hádky to partner může vzít doslova, jste na to připravená?

Nechci o tom teď mluvit

Komunikace je základ vztahu. Odkládání hovoru o něčem důležitém je špatné řešení. Chápeme, že třeba nechcete řešit něco vážného mezi lidmi, to je pochopitelné. Ale odpovídat na otázky typu: co se s tebou děje, není ti něco… tak, že o tom nechcete mluvit, je většinou začátek hádky.

Jsi jako tvůj otec/matka

Tyto zraňující přirovnávací poznámky jsou většinou také začátek hádky. Toto přirovnání je většinou podpásovka, a věřte, bude si to dlouho pamatovat.

  9:43,  aktualizováno  24. března 2019 16:19